Rezultate te kerkimit per termin: +Shtpia

Meta: total 180 / total_found 180 / time 0.000 / keyword[0] shtpia / docs[0] 180 / hits[0] 250 /
No Pic available
  • 2019-01-13

Laura Bush, si e humbi shokun e ngushtë n aksident

Laura Bush dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti amerikan Xhorxh Bush Ish-zonja e par e Ameriks Laura Bush, n librin e saj me kujtime, teksa tregon pr fmijrin, ndalet tek nj aksident q i mori jetn miku t saj m t mir, Majkut. Ja çfarë shkruan ajo: 6 Nntori ishte e mrkur, por at nat ne kishim dal,

No Pic available
  • 2017-08-21

Donald Trump s shpejti i vetm n Shtpin e Bardh?

Q pas deklarimeve t diskutueshme t Donald Trump-it lidhur me ngjarjet n Charlottesville jan shtuar dorheqjet n shenj proteste. Edhe mbshtetsit besnik si Stephen Bannon i le lamtumirn Shtpis s Bardh. Q pas deklarimeve t diskutueshme t Donald Trump-it lidhur me ngjarjet n Charlottesville jan shtuar do

Tokio dhe arkitektura: një zhytje në horizontin e t ardhmes
  • 2017-08-12

Tokio dhe arkitektura: një zhytje në horizontin e t ardhmes

Mes Lindjes dhe Perndimit, nj qytet magjepss me ndrtime shum inovative q meriton t vizitohet Tokio sht tradit, por mbi t gjitha inovacion dhe e ardhme, pr kt arsye metropoli japonez karakterizohet edhe nga nj horizont i jashtzakonshm ndrtesash dhe gratacelash moderne dhe bashkkohore, shpesh t karak

10 të vërteta dhe mite nga jeta private e diktatorit t Kores s Veriut
  • 2017-08-05

10 të vërteta dhe mite nga jeta private e diktatorit t Kores s Veriut

sht quajtur diktatori fmij por vendimet e tij pak kujtojn pafajsin tipike t fmijris. Diktatori sht vn re n kronika pr bizneset e tij. Mizoria przihet me pandjeshmrin, saq shpesh sht e lodhshme t besohen disa lajme. Mizori, çudira dhe lajme t rreme Duke filluar nga zgjedhja e tij si lider suprem i R

Msoni t udhtoni lehtsisht, ja si t minimizoni bagazhet
  • 2017-08-05

Msoni t udhtoni lehtsisht, ja si t minimizoni bagazhet

E padobishme t marrsh me vete nj garderob dhe aksesor t shumt: t reduktosh valixhet vetm n t domosdoshmet (dhe udhtoni m t lumtur) sht e mundur! Kush ka fmij t vegjl i kupton shum mir vshtirsit. Pr sasit e paprshkrueshme t sendeve q mund t shrbehen, duhet t merrem n pushime bagazhe t pabesueshme. Du

UDHËTARI I RREZIKSHËM KOMERCIAL
  • 2017-05-30

UDHËTARI I RREZIKSHËM KOMERCIAL

Nga Alexandra Von Nahmen N udhtimin e tij t par jasht vendit Presidenti i SHBA-s Trump i shprfilli aleatt n Europ dhe lejoi autokratt ti servileshin. Kjo zgjon dyshime ndaj besueshmris s SHBA-s, mendon Alexandra von Nahmen. Me udhtimin e tij t par jasht vendit, Presidenti i SHBA-s Trump donte t tr

No Pic available
  • 2017-04-11

Teuta Hoxha: Si u përjetua vdekja e Enverit më 11 prill 1985

Duke gdhirë mëngjesi i 11 prillit të vitit 1985, Sekretari i Parë i Partisë së Punës së Shqipërisë, Enver Hoxha, praktikisht numri një i shtetit shqiptar, ndërroi jetë në shtëpinë e tij, pas një vdekjeje klinike që kishte patur mëngjesin e 9 prillit.Teuta Hoxha, bashkëshort

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama