Rezultate te kerkimit per termin: +Shtpis +Qendrore

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.979Z

Çelet java e kulturës çame

sht elur dje zyrtarisht n mjediset e Shtpis Qendrore t Ushtris n Tiran Java e Kulturs ame, e cila do t kulmojm m 27 qershor, ditn e gjenocidit t forcave fashiste greke ndaj popullsis ame. Gjat aktivitetit t sotshm, t organizuar nga nj mori organizatash ame, u prezantua edhe knga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Qeveria serbe, kundër Gjykatës Kushtetuese për rrogat në Kosovë

Ndryshimi N shtator, kabineti i Beogradit do t hartoj pagat pr pushtetet paralele Qeveria e Serbis do t hartoj modelin e ri pr t ardhurat e serbve t punsuar n institucionet e saj n Kosov. Si thekson e prditshmja “Blic”, qeveria sipas t gjitha gjasave do t vendos t ndryshoj koeficientin,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.930Z

Serbët e Kosovës: Beogradi na braktisi, na la dhe pa rroga

Zhvillimi Vendimi i Gjykats Kushtetuese serbe heq pagat “shtes” pr buxhetort jasht Serbis Vendimi i Gjykats Kushtetuese t Serbis, me t cilin hiqet “shtesa pr Kosovn” ose paga e dyfisht, q u sht paguar puntorve buxhetor n Kosov gjat 7 vjetve t kaluara, ka nxitur reagime t ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.354Z

Aroma e Adriatikut, 100 vjet më parë

Opera Silvano, e shkruar në vitin 1895 (115 vjet më parë) nga Mascagni me porosi të shtëpisë botuese Sonsogno, e cila ia kishte propozuar kompozitorit këtë porosi, si një temë që zhvillohet në një qytet bregdetar, ku dallohet aroma e Adriatikut, pas asaj rusticane të kryeveprës Cavall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.724Z

Klodi, modeli që nuk duhet ndjekur

Takimi i zgjeruar i nj grupi ambasadorsh, prfaqsuesish t qeveris qendrore e lokale si dhe policis n Lezh n mbshtetje t homoseksualit Klodian dhe familjes s tij prbn sigurisht nj ngjarje dhe angazhim t pazakont diplomatik dhe publik. T ktyre prmasave e bn kt histori alla shqiptare edhe fabula e saj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.205Z

Fëmijët ujgurë në shkollën e terrorit

Fëmijë të indoktrinuar me parimet fetare, duke mësuar taktikat e terrorizmit Pas grave, edhe fmijt bhen pjes e lufts s shenjt. Dhjetra fmij prdoren prej kohsh nga grupe terroriste pr t’u hedhur n aksion, menjher pas trajnimit t tyre n do cep t bots, me qllimin e vetm: s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.253Z

Lasgush Poradeci - Bibliografi e arsyetuar!

Sa më shumë kalon koha, aq më tepër shkëlqen vepra letrare e Lasgush Poradecit Sa m shum kalon koha, aq m tepr shklqen vepra letrare e Lasgush Poradecit. Ky mendim i prafrt sht shprehur koh e koh m par pr veprn letrare t poetit t madh t Rilindjes Evropiane Dante Aligeri. Beso

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama