Rezultate te kerkimit per termin: +Shtpis

Meta: total 277 / total_found 277 / time 0.000 / keyword[0] shtpis / docs[0] 277 / hits[0] 371 /
No Pic available
  • 2019-01-13

Laura Bush, si e humbi shokun e ngushtë n aksident

Laura Bush dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti amerikan Xhorxh Bush Ish-zonja e par e Ameriks Laura Bush, n librin e saj me kujtime, teksa tregon pr fmijrin, ndalet tek nj aksident q i mori jetn miku t saj m t mir, Majkut. Ja çfarë shkruan ajo: 6 Nntori ishte e mrkur, por at nat ne kishim dal,

Dokumentet e bra publike mbi vrasjen e John F. Kennedy
  • 2017-10-29

Dokumentet e bra publike mbi vrasjen e John F. Kennedy

Pr vrasjen e John F. Kennedy edhe sot e ksaj dite vazhdojn t qarkullojn teori komploti. Por t gjitha jan dshmuar si t rreme. E megjithat sa m pak q ato shpjegojn t kaluarn, aq m shum ato dshmojn pr t sotmen. Nj konfuzion “.  Kshtu e shpreh prmbledhtas prshtypjen e tij politologu dhe publicist

No Pic available
  • 2017-08-21

Donald Trump s shpejti i vetm n Shtpin e Bardh?

Q pas deklarimeve t diskutueshme t Donald Trump-it lidhur me ngjarjet n Charlottesville jan shtuar dorheqjet n shenj proteste. Edhe mbshtetsit besnik si Stephen Bannon i le lamtumirn Shtpis s Bardh. Q pas deklarimeve t diskutueshme t Donald Trump-it lidhur me ngjarjet n Charlottesville jan shtuar do

Kto 9 sekrete t vogla sht mir t mos ua tregoni fmijve
  • 2017-08-09

Kto 9 sekrete t vogla sht mir t mos ua tregoni fmijve

Kur bheni prindr sht e rndsishme t jeni t hapur dhe t diponueshm me fmijt tuaj. Edhe pse ndonjher ju mbushin me pyetje, sht e rndsishme t prgjigjeni ndershmrisht, sepse n kt mnyr msojn t rriten. Por ka disa gjra q sht mir t mos u thuhen. Duke mbajtur kto sekrete t vogla i ndihmon t rriten me modele

Ver, 8 këshilla pr t shmangur vapn (dhe rifituar energji)
  • 2017-08-04

Ver, 8 këshilla pr t shmangur vapn (dhe rifituar energji)

Kur temperaturat rriten, edhe aktivitet m banale bhen t lodhshme n qoft se nuk disponon nj kondicioner (ose nuk do ta prdorsh). Por mjaftojn disa truke t thjeshta pr t kthyer energji n pes minuta. Vendos akull para ventilatorit Ventilatori nuk ftoh n t vrtet ajrin, por rreh n lkur, duke ndihmuar dje

Si të ndalojmë mushkonjat? Natyra na vjen n ndihm
  • 2017-08-03

Si të ndalojmë mushkonjat? Natyra na vjen n ndihm

T lodhur nga produktet agresive? T fokusohemi tek vajrat esencial dhe bimt: me ilacet natyrale largojm insektet dhe shptojm lkurn! Ilaçet kundr insekteve kimike nuk ju plqejn m? T lodhur duke shpenzuar para dhe duke pasur kafshime kudo? Le t provojm t prdorim errat, bimt aromatike dhe vajrat esenci

No Pic available
  • 2017-06-07

Lufta gjasht ditore e 1967-ës: Pse fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella edhe sot

Para 50 vjetsh nis lufta gjasht ditore: Izraeli sulmoi njkohsisht tre vende arabe fiqnj, q kishin krcnuar t asgjsonin shtetin hebre. Fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella n rajon edhe sot. Ndihej si nj krcnim ekzistencial pr Izraelin, kujton Moshe Milo kohn para shprthimit t lufts. Milo ishte asko