Rezultate te kerkimit per termin: +Shtabi

Meta: total 1000 / total_found 3499 / time 0.001 / keyword[0] shtabi / docs[0] 3499 / hits[0] 4890 /
No Pic available
  • 2016-10-18

Rama i beson Blerina Gjylametit shtabin që do kërkojë mandatin e dytë në 2017

Partia Socialiste do të ketë një grup drejtues bërthamë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare i cili do të caktohet brenda 15 nëntorit dhe do të ketë rreth 5850 persona. Edi Rama mblodhi dje në mesditë kryesinë e partisë, për të miratuar kriteret se si do të funksionojë kjo struktu

Zbardhet struktura elektorale, ja mënyra e formimit të ekipit Rama. Emrat e drejtuesve politikë të rajoneve
  • 2016-10-18

Zbardhet struktura elektorale, ja mënyra e formimit të ekipit Rama. Emrat e drejtuesve politikë të rajoneve

Partia Socialiste do të ketë një grup drejtues bërthamë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare i cili do të caktohet brenda 15 nëntorit dhe do të ketë rreth 5850 persona. Edi Rama mblodhi dje në mesditë kryesinë e partisë, për të miratuar kriteret se si do të funksionojë kjo stru

Letra e 16 Gushtit 1797 : Shqiptarët, komb trim sipas Napoleon Bonapartit
  • 2016-10-17

Letra e 16 Gushtit 1797 : Shqiptarët, komb trim sipas Napoleon Bonapartit

Nga Aurenc Bebja, Francë 16 Tetor 2016 Napoleon Bonaparti, në letrën e 16 Gushtit 1797 dërguar pashait të Shkodrës (Ibrahim Pashë Bushatit, djalit të Mehmet Bushatit) shpreh admirimin dhe mbështetjen e tij për shqiptarët. Shkrimi gjendet në faqen n° 499 të dokumentit me titull « 

Përmbytjet në Lezhë, dëmtime në 131 banesa dhe 33 biznese
  • 2016-10-17

Përmbytjet në Lezhë, dëmtime në 131 banesa dhe 33 biznese

Shtabi i Emergjencave është mbledhur pas përmbytjeve të dy ditëve më parë në qarkun e Lezhës. Sipas emergjencave,  për shkak të reshjeve intensive dhe të vazhdueshme gjatë të shtunës dhe të dielës së shkuar janë dëmtuar 131 banesa dhe 33 biznese. Gjithashtu nga shirat e dendur j

Pyetje titistëve të kombit kosovar: Jeni me cicat e Cecës apo Nënë Terezën?
  • 2016-10-15

Pyetje titistëve të kombit kosovar: Jeni me cicat e Cecës apo Nënë Terezën?

Nga Ilir Babaramo Një debat qesharak po provokohet nga një pjesë krejt e papërfillshme e elitës së Prishtinës. Po ftojnë qytetarët e Kosovës që të shpallin përkatësinë e tyre, kombin kosovar. Thënia e Hegelit se historia përsëritet në formë komike vlen sigurisht për këtë ra

No Pic available
  • 2016-10-11

Panariti: Mbrëmë situata dramatike. Në gatishmëri edhe për 72 orë

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti tha se situata e përmbytjeve në Laç dhe Kurbin është drejt përmirësimit, ndërsa theksoi se shtabi do të jetë në gatishmëri edhe për 72 orë pasi priten reshje të dendura shiu në ditët në vijim. Panariti: Situata është drejt përmirësismit.

No Pic available
  • 2016-10-11

Bilanci, përmbyten 9 shtëpi dhe 300 ha tokë bujqësore

Nëntë shtëpi të përmbytura, 300 ha tokë, 110 krerë dhi të rrëmbyera nga vërshimi i ujit dhe  demë në bujqësi janë disa nga bilancet që ministria e Bujqësisë ka nxjerrë pas reshjeve të shiut që përfshirën zonën e Kurbinit mbrëmjen e djeshme. Situata deri në orën 13:00 Në r