Rezultate te kerkimit per termin: +Shtabit

Meta: total 1000 / total_found 7188 / time 0.003 / keyword[0] shtabit / docs[0] 7188 / hits[0] 11416 /
Mori pjesë në stërvitjen në Gjermani, kthehet ekuipazhi i helikopterit Cougar
  • 2017-06-20

Mori pjesë në stërvitjen në Gjermani, kthehet ekuipazhi i helikopterit Cougar

Në ambientet e Forcës Ajrore në Farkë, u zhvillua sot ceremonia e kthimit të ekuipazhit të helikopterit Cougar të Forcës Ajrore, i cili ishte pjesë e stërvitjes shumëkombëshe Saber Junction 17 dhe Combined Resolve VIII, që u zhvillua në Gjermani nën drejtimin e Shteteve të Bashkuara

No Pic available
  • 2017-06-17

Dhunohet kryeplaku në Lezhë, Përplasen LSI me PS

Kryeplaku i fshatit Rraboshte në Lezhë, njëherazi edhe pjesë e shtabit të LSI-së në këtë qark është dhunuar fizikisht mbremjen e së premtes. Gjovalin Gjini ka marrë plagë në gjymtyre dhe në kokë si pasojë e goditjeve me sende të forta dhe dhunës së ushtruar ndaj tij. Ai është

No Pic available
  • 2017-06-15

Niset kontigjenti i parë shqiptar në Letoni. Kodheli: Garantojmë sigurinë e aleatëve lindorë (FOTO)

Në ambientet e Komandës Mbështetëse u zhvillua sot ceremonia e dërgimit të kontingjentit të parë të EOD (Explosive Ordnance Disposal), në misionin operacional të NATO-s në kuadër të prezencës së përforcuar në Letoni. Të pranishëm në ceremoni ishin ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kod

Shqipëria nis kontigjentin e parë në grup-batalionin e NATO-s në Letoni
  • 2017-06-14

Shqipëria nis kontigjentin e parë në grup-batalionin e NATO-s në Letoni

Në ambientet e Komandës Mbështetëse u zhvillua sot ceremonia e dërgimit të kontigjentit të parë të EOD (Explosive Ordnance Disposal ), në misionin operacional të NATO-s në kuadër të prezencës së përforcuar në Letoni.   Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli në fjalën e saj tha s

No Pic available
  • 2017-06-12

VV i druhet një skenari maqedonas nga Hashim Thaçi

E vetmja zgjidhje për Kosovën është një qeverisje e koalicionit mes Vetevendosjes dhe LDK-së thotë Besnik Bislimi, shefi i shtabit zgjedhor të VV në një intervistë telefonike për Ora News. Besnik Bislimi: Qeverisje që nënkupton vetëm me LDK sepse Vetëvendosja nuk do të pranojë asnj

No Pic available
  • 2017-06-09

Maqedoni, pezullohen zyrtarë të lartë të policisë

Ministri i ri i Punëve të Brendshme në Qeverinë e Maqedonisë, Oliver Spasovski ka njoftuar të enjten për pezullimin nga puna të 23 oficerëve të lartë të policisë për shkak të dyshimeve mbi rolin e tyre në ngjarjet e dhunshme në parlament, më 27 prill. Një grup pune në Ministrinë

Theu urdhrin ushtarak, Ministria e Mbrojtjes ndalon Luiza Gegën të garojë në Turqi
  • 2017-06-08

Theu urdhrin ushtarak, Ministria e Mbrojtjes ndalon Luiza Gegën të garojë në Turqi

Luiza Gega respekton parashikimet edhe në garimin e dytë të Superligës turke si sportiste e Fenerbahçes. Pas titullit kampion që i dhuroi një ditë më parë në 3000 m/p, Gega rikonfirmohet si e pathyeshme në pistë në finalen e 1500 m. Pas një garimi të dominuar plotësisht prej shqipta