Rezultate te kerkimit per termin: +Shtabit

Total: 7319
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.203Z

Gërdeci, dëshmon zv/shefi i Shtabit

Zv/shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gjeneral brigade Agim Lala, ka rrëfyer kontratat midis Shtabit dhe Ministrisë së Mbrojtjes para hetuesve për dosjen "Gërdeci" në Prokurorinë e Përgjithshme. Për më shumë se dy orë, Lala ka pohuar se ka qenë në dijeni të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.186Z

Maksim Malaj, zyrtarisht shef i Shtabit të Përgjithshëm

Gjeneral Brigade Maksim Malaj është shefi i ri i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura. Presidenti Bamir Topi dekretoi dje Gjeneral Brigade Maksim Malajn në postin e shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura. Emërimi i Gjeneral Brigade Maksim Malaj në kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.610Z

Arrestohet shefi i shtabit të Luan Skuqit

11/06/2005  Kandidati i PD në Pezë Forcat e policisë kanë arrestuar dje, në Komunën e Pezës, shtetasin Besnik Kodra, kryetar i shtabit elektoral të kandidatit të PD-së në zonën 50, Luan Skuqi. Kodra është njëkohësisht dhe kryeplak i fshatit Pezë–Helmës. Sipas zëdhënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.485Z

Oketa kërkon paqe midis Shtabit dhe Ministrisë

"Mund të them se beteja mediatike midis Ministrisë dhe Shtabit të Mbrojtjes ka marrë fund" Ministri i sapoemëruar i Mbrojtjes, Gazmend Oketa kërkon të vendosë "paqe" mes pjesës civile të institucionit që ai drejton dhe Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë. Një ditë pasi mori zyrtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.894Z

Topi shkarkon shefin e Shtabit, Luan Hoxha

TIRANE - Nje tjeter ushtarak i larte u shkarkua dje nga detyra, si "pergjegjes" per tragjedine e Gerdecit. Gjeneral Lejtnant Luan Hoxha, me detyren shef i Shtabit te Pergjithshem, u lirua nga detyra, pas propozimit te bere nga Kryeministri Sali Berisha, disa jave me pare. Nje kerkese e tille, ka ard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.252Z

Shefi i Shtabit të Ushtrisë betohet para presidentit Topi

Shefi i ri i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, gjeneral brigade, Xhemal Gjunkshi, bëri dje betimin para presidentit të Republikës, Bamir Topi, njëkohësisht edhe Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura Shqiptare. Në ceremoninë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.193Z

Tre ore ne Prokurori, numri dy i Shtabit

R.Caushaj Prokuroria e Pergjithshme merr ne pyetje per tre ore me radhe numrin dy te Shtabit te Pergjithshem te Ushtrise per tragjedine e Gerdecit. Agim Lala eshte shfaqur mengjesin e djeshem para institucionit te akuzes dhe eshte ngjitur ne katin e trete te godines, ku ka dhene shpjegime rreth ngja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama