Rezultate te kerkimit per termin: +Shtajn

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.605Z

Shkëputet masivi shkëmbor, 2 viktima

Shkputja e nj masivi shkmbor nga mali n fshatin Shtajn an Der Tron n jug t Gjermanis ka shkaktuar dy viktima e plagosur dy t tjer, t gjith antar t nj familjeje. Msohet se shtpia sht kthyer tashm n nj grmadh. Forcat e krkim shptimit arritn q t nxirrinin nga rrnojat gruan 45-vjeare dhe vajzn e saj 18-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.883Z

E mbijetuara e holokaustit Si shpetuam

Hermina Shtajn eshte 72-vjecarja e cila deshmon dhimbjet qe ka perjetuar familja e saj ne periudhen e Holokaustit edhe ne Shqiperi Nena e saj hebreje e ekise u njoh aty me nje student shqiptar Gjate kohes se trazirave naziste cifti i ri tashme me dy femije te vegjel u transferuan ne Shqiperi Edhe ps

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.601Z

I harlisuri, i bollshmi, i tepruari Folkner!

“Zhurmë dhe tërbim”, me të gjithë peshën e dhimbjes, korrjen e dëshpërimit që e rëndon, është një roman i madh, i ri në strukturë dhe thurje, por antik në fismërinë e rrafshit moral, i tillë sa mund ta vësh denjësisht në radhën e shembujve madhorë të shekullit të romanit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.256Z

Në këtë kohë, ska më mëndje të mëdha

Intervistë me shkrimtaren nobeliste Toni Morrison Libri Kënga e Solomonit i autores Toni Morrison, u botua në vitin 1977 dhe u prit nga kritika shumë mirë. Lexuesit amerikanë kishin gjetur një zë të ri. Intriga e romanit që flet për një të ri që kërkon një traditë popullore f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.280Z

Në këtë kohë, ska më mendje të mëdha

Intervistë me shkrimtaren nobeliste Toni Morrison Libri Kënga e Solomonit i autores Toni Morrison, u botua në vitin 1977 dhe u prit nga kritika shumë mirë. Lexuesit amerikanë kishin gjetur një zë të ri. Intriga e romanit që flet për një të ri që kërkon një traditë popullore f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama