Rezultate te kerkimit per termin: +Shtangisti

Meta: total 56 / total_found 56 / time 0.000 / keyword[0] shtangisti / docs[0] 56 / hits[0] 67 /
Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje
  • 2019-04-11

Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje

Krenar Shoraj i siguron një tjetër medalje Shqipërisë, atë të bronzit, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti kuqezi u rendit i treti në stilin e shtytjes dhe i 6-ti në dygarësh për peshën 89 kg. Shoraj e nisi miri stilin e shk

Godellin dështon të tre provat dhe nuk kualifikohet
  • 2019-04-10

Godellin dështon të tre provat dhe nuk kualifikohet

Ka përfunduar në mënyrën më të keqe të mundshme garimi i Daniel Godellit në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti shqiptar, i cili garonte në baterinë A të peshës deri në 83 kg, rrezikoi shumë, duke kërkuar të ngrejë 160 kg

Strategjia e gabuar ndëshkon Daniel Godellin në Europian
  • 2018-03-30

Strategjia e gabuar ndëshkon Daniel Godellin në Europian

Nuk ka shkuar aspak mirë gara e Daniel Godellit në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Rumani. Shtangisti nga Elbasani dështoi 3 herë për të ngritur peshën 159 kg, në stilin e shkëputjes, në peshën deri 77 kg. Vlen të përmendet se pesha që sportisti shqiptar

Erkand Qerimaj tërhiqet nga Europiani, ja arsyet
  • 2018-03-28

Erkand Qerimaj tërhiqet nga Europiani, ja arsyet

Shqipëria humbet një kandidat potencial për kampion europe. Erkand Qerimaj është tërhequr dhe nuk do të marrë pjesë në kampionatin europian që po zhvillohet në Rumani. Peshëngritësi shkodran pas analizave të detajuara të kryera nga mjekë të specializuar ka vendosur të braktisë k

Botërori, Erkand Qerimaj në vend të 6-të me 342 kg (Video)
  • 2017-12-03

Botërori, Erkand Qerimaj në vend të 6-të me 342 kg (Video)

Erkand Qerimaj e mbyll pa medalja Botërorin e peshëngritjes që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shtangisti shqiptar, i cili garoi ka kategorinë deri 77 kg, ngriti 155 kg në shkëputje, 187 në shtytje dhe 342 kg në dygarësh, duke u renditur në vendin e 6-të. Garimi i Qer

Peshëngritje, Daniel Godelli shpallet kampion Europe
  • 2017-04-05

Peshëngritje, Daniel Godelli shpallet kampion Europe

Peshëngritësi Daniel Godelli ka fituar pak minuta më parë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në peshën 77 kg në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Split të Kroacisë. Një rezultat fantastik i shtangistit kuqezi, që vetëm në provën e tretë dhe të fundi

No Pic available
  • 2016-08-10

Rio 2016 / Peshëngritësi shqiptar Briken Calja i gjashti në peshën 69 kg

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja është renditur në vendin e 6-të në peshën 69kg, në Lojërat Olimpike Rio 2016 që po zhvillohen në Brazil. Calja bëri një garë të mirë, duke u përpjekur të arrijë të rivalizojë me më të mirët e kësaj peshe, por pa sukses (kinezi Zhiyong Shi