Rezultate te kerkimit per termin: +Shtangisti

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] shtangisti / docs[0] 51 / hits[0] 62 /
Peshëngritje, Daniel Godelli shpallet kampion Europe
  • 2017-04-05

Peshëngritje, Daniel Godelli shpallet kampion Europe

Peshëngritësi Daniel Godelli ka fituar pak minuta më parë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në peshën 77 kg në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Split të Kroacisë. Një rezultat fantastik i shtangistit kuqezi, që vetëm në provën e tretë dhe të fundi

No Pic available
  • 2016-08-10

Rio 2016 / Peshëngritësi shqiptar Briken Calja i gjashti në peshën 69 kg

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja është renditur në vendin e 6-të në peshën 69kg, në Lojërat Olimpike Rio 2016 që po zhvillohen në Brazil. Calja bëri një garë të mirë, duke u përpjekur të arrijë të rivalizojë me më të mirët e kësaj peshe, por pa sukses (kinezi Zhiyong Shi

Briken Calja kërcënon me dorëheqje nga Lojërat Olimpike
  • 2016-08-05

Briken Calja kërcënon me dorëheqje nga Lojërat Olimpike

Polemika të ashpra në prag të Lojërave Olimpike. Një ndër peshëngritësit shqiptar më të talentuar dhe me synime të qarta për medalje Briken Calja kërcënon me tërheqje nga olimpiada për shkak të deklaratave të kryetarit të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar Viron Bezhanit i cili

Izet Haxhia: Marshalli i zi në sulmin final për të rrëzuar shtetin me spiunin e Gazidedes dhe kapter Nishanin
  • 2016-05-18

Izet Haxhia: Marshalli i zi në sulmin final për të rrëzuar shtetin me spiunin e Gazidedes dhe kapter Nishanin

Izet Haxhia ka reaguar në Facebokk lidhur me akuzat e fundit të opozitës ndaj mazhorancës lidhur me pajisjen përgjuese. Sipas Izet Haxhisë, Berisha është hedhur në sulm me spiunin e Gazidedes dhe Nishanin për të rrëzuar shtetin. Ja çfarë thotë ai: Koalicioni mafioz, marshalli i zi,

Dështon Qerimaj, vetëm ftesat sigurojnë Rio 2016
  • 2016-04-14

Dështon Qerimaj, vetëm ftesat sigurojnë Rio 2016

Peshëngritje Shtanga shqiptare rrezikon të mbetet një spektatore në Rio 2016 edhe pse Federata e Peshëngritjes është ajo që merr më shumë fonde çdo vit nga MAS. Sporti i cili ka dërguar vazhdimisht përfaqësues në Lojërat Olimpike, tani ka nevojë për “mëshirën” e drejt

Peshëngritje, Rio 2016, dështon edhe Erkand Qerimaj
  • 2016-04-13

Peshëngritje, Rio 2016, dështon edhe Erkand Qerimaj

Shtanga shqiptare rrezikon të mbetet një spektatore në Rio 2016 edhe pse është Federata e Peshëngritjes është ajo që merr më shumë fonde çdo vit nga MAS. Sporti i cili ka dërguar vazhdimisht përfaqësues në Lojërat Olimpike, tani ka nevojë për “mëshirën” e drejtuesve

Sporti shqiptar, në zi për Mirjan Hakanin
  • 2015-12-07

Sporti shqiptar, në zi për Mirjan Hakanin

Legjenda e peshëngritjes u nda nga jeta në moshën 54-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë Sporti shqiptar ka humbur dje një nga figurat më të veçanta të tij, legjendën e peshëngritjes, Mirjan Hakani. Ish-shtangisti legjendar i viteve ’80 u nda nga jeta në moshën 54-vjeçare,