Rezultate te kerkimit per termin: +Shtator

Meta: total 1000 / total_found 52267 / time 0.021 / keyword[0] shtator / docs[0] 52267 / hits[0] 69547 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Gjuha e trupit, si shitësit vëzhgojnë emocionet e blerësve

Kamerat me qark të mbyllur, kamerat me imazhe termike, kapelet me elektroda të inkorporuara dhe pajisje të tjera po rrisin shitjet Nga muaji shtator i vitit të kaluar e deri në prill të këtij viti, një rrjet librarish franceze në Paris, ka vendosur kamera në ambientet e brendshme për të

No Pic available
  • 2017-06-25

Mposhti sëmundjen dhe u kthye në legjendë: 30 kuriozitete në 30-vjetorin e Messi-t

Lionel Andrés Leo Messi ka lindur më 24 qershor 1987. Lindur dhe rritur në qendër të Argjentinës me prindërit e tij Jorge dhe Celia, dhe vëllezërit e motrat e tij: Maria, Matias dhe Rodrigo. Ai filloi të takonte Antonella Roccuzzo në vitin 2008. Ai dhe Antonella kanë dy djem, Mateo dhe T

No Pic available
  • 2017-06-25

Të mos vizatosh dot një nudo

Në shkollën e arteve të Notingamit në shekullin e XX, gratë nuk lejoheshin të vizatonin një nudo. Në qoftë se burrat punonin me një model të gjallë, një grua duhet të shkonte në dhomën e lashtësisë. Margaret Collyer, rrëfen përvojën e saj në librin « Jeta e një artisteje »

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, parësore administrata
  • 2017-06-24

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, parësore administrata

  Pas mitingut përmbyllës të fushatës zgjedhore të mbajtur në Vlorë, në sheshin e Lungomares, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë i ftuar në emisionin Top Story të gazetarit Sokol Balla, në rrëfimin e tij të fundit të fushatës. Së bashku me të, në panel ishin edhe

No Pic available
  • 2017-06-23

Pengu i Xhafaj për reformën në drejtësi dhe shantazhet në një libër

Kryesuesi i reformës në drejtësi, Fatmir Xhafaj, teksa analizoi mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare këtë reformë tha se kostot financiare për të janë shumë më të vogla sesa benefitet. Xhafaj shprehu rezerva për rolin e Avokatit të Popullit në përzgjedhjen e kandidatëve. Më tej

No Pic available
  • 2017-06-22

Hapet linjë direkte ajrore Tiranë-Pragë

Një linjë e re ajrore do të operojë gjatë këtij sezoni turistik duke bërë të mundur lidhjen direkte të Tiranës me Pragën në Republikën Çeke. Sipas burimeve zyrtare të Tirana Airport Partners, Travel Service, kompania më e madhe ajrore çeke, operon udhëtime të rregullta nën mark

No Pic available
  • 2017-06-22

Tirana dy vjet zgjuar, Veliaj bën bilancin: 800 punë në 800 ditë

Në mbyllje të turit Tirana 2 vjet zgjuar, përmes së cilit Bashkia Tiranës prezantonte qytetarëve të kryeqytetit investimet e kryera dhe objektivat në vitet e ardhshme, Erion Veliaj tha se në 800 ditë janë bërë 800 punë. Pas cerdheve të rikonstruktura, kopshte të rindërtuara, Erion V