Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetror

Meta: total 392 / total_found 392 / time 0.000 / keyword[0] shtetror / docs[0] 392 / hits[0] 550 /
Franca dhe Malta pranojn refugjatt e shptuar n Mesdhe
  • 2018-07-15

Franca dhe Malta pranojn refugjatt e shptuar n Mesdhe

Kryeministri i Italis Giuseppe Conte njoftoi n Facebook, se Malta prehur gatishmri pr t üranuar secila nga 50 prej 450 refugjatve t shptuar, t cilt t kapur n Mesdhe t shtunn (14.07)pr or t tra u mbajtn n dy anije ushtarake. Conte shkruan m tej, se pret q edhe vende t tjera t BE-s t reagojn. Marrves

E PASURA E VARFR GJERMANI
  • 2017-11-15

E PASURA E VARFR GJERMANI

Koniunktur e mir, ekonomi n bum – n fakt shumica e gjermanve duhej t ishin posarisht n mirqenie. Por ata nuk jan. Rreziku pr t’u varfruar, madje sht i lart, sipas fondacionit Hans-Böckler. Nj supozim: T ardhurat mujore i humbet, sepse smuresh keq, aq sa nuk mund t punosh m. Nj sigurim p

BOOM/85-vjeçarit nuk i japin pensionin e posaçëm, ja apeli për kryeministrin
  • 2017-07-28

BOOM/85-vjeçarit nuk i japin pensionin e posaçëm, ja apeli për kryeministrin

Emisioni BOOM në RTV Ora News ka trajtuar shqetësimin e një të moshuari, i cili prej vitesh pret që të përfitojë pensionin e posaçëm, sipas një VKM të dalë në vitin 1994. Bëhet fjalë për shtetasin Gani Isaj që i përketet komunitetit çam. Ai sqaron se ka dalë në pension  n

No Pic available
  • 2017-05-15

Parlamenti mblidhet sërish, PD do të votojë vettingun

Nga Spartak Ngjela Dje ranë në mërzitje depresive të gjithë antiamerikanët orientalë në Tiranë. Dhe nuk kishte sesi të ndodhte ndryshe ata panë me sytë e tyre braktisjen e shqiptarëve. l. Berisha që donte ti tregonte zëvendës ndihmës sekretarit të shtetit amerikan Hoyt Brian Yee n

11 TEZA PËR NJË QEVERI TEKNIKE
  • 2017-03-16

11 TEZA PËR NJË QEVERI TEKNIKE

Opozita të arrijë qëllimet më të largëta, ose me ndihmën e një proteste shumë masive, ose me anë të një sinjali nga jashtë, ose nga ndonjë skandal korrupsioni ose administrativ i rëndë që mund të dali në shesh Artan FUGA Shqipëria ka ngecur te çështja e qeverisë teknike. Po t

No Pic available
  • 2017-01-09

Nuk zbatuan urdhërin për tu mbyllur, gjobiten 4 institucione arsimore

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur katër institucione arsimore jopublike, pasi nuk kanë zbatuar urdhërin e ministrit të Shëndetësisë për mbylljen e tyre për shkak të gjendjes së gripit. Institucionet u gjobitën me nga 100 mijë lekë pas inspektimit të ISHSH “Me q

No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par