Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetasi +Albi +Limaj

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] shtetasi / docs[0] 28737 / hits[0] 42605 / keyword[1] albi / docs[1] 937 / hits[1] 1633 / keyword[2] limaj / docs[2] 3053 / hits[2] 7712 /
Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles
  • 2019-02-19

Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles

Gazeta Shqip po i rikthehet edhe një herë masakrës së Çoles, e cila nisi  më 7 Prill 2015, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagos një i katërt. Më herët ne kemi  publikuar dosjen e plotë të kësaj ngjarjeje që solli zinxhirin e ekzekutimeve si pasojë e një sherri banal. Pwr vr

Larje hesapesh / A ka gisht Çipuri në vrasjen e Edison faqedjegurit?!
  • 2019-02-17

Larje hesapesh / A ka gisht Çipuri në vrasjen e Edison faqedjegurit?!

Vendi i ngjarjes në atentatin e sotëm dhe i plagosuri Armando Sulejmani (Çipuri) Vlora u trondit ditën e sotme nga një tjetër vrasje mafioze, ku mbetën të vdekur në vend dy të rinj dhe u plagos lehtë në i tretë. Të ekzekutuarit janë Aurest Rexho dhe Arjan Hasani, ndërsa i plagosur ka

Lufta në Vlorë/ Tri pistat që lidhen me hakmarrjen ndaj familjes Llanaj
  • 2017-10-03

Lufta në Vlorë/ Tri pistat që lidhen me hakmarrjen ndaj familjes Llanaj

Rreth 20 plumba janë shkrehur në drejtim të makinës së Ferdinand Llanajt dhe Dritan Begës nga autorët e ngjarjes. 39-vjeçari Llanaj ka marrë 10 plumba në pjesë të ndryshme të trupit, por fatmirësisht ai arriti t’i shpëtonte vdekjes. Ndërsa Dritan Bega ka marrë katër plumba n

No Pic available
  • 2017-10-01

Si ka ndodhur masakra e Çoles në Vlorë?

Ferdinand Llanaj është vëllai i Aleksandër Llanaj, një prej të dënuarve për masakrën e Çoles, ngjarje e ndodhur në 7 prill 2015, ku tre persona mbetën të vrarë. Kjo ngjarje e rëndë ndodhi në lagjen 24 Maji e njohur ndryshe si lagjja Çole në Vlorë. Viktimë nga kjo masakër mbetë

Masakra e Çoles, pezullohen dy prokurorë: Mbrojtën vrasësit e tre të rinjve
  • 2017-02-23

Masakra e Çoles, pezullohen dy prokurorë: Mbrojtën vrasësit e tre të rinjve

Prokurori i Përgjithshëm,  Adriatik Llalla pezulloi nga detyra Drejtorin e Drejtorisë Gjyqësore, Alma Muça dhe prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Artur Selmani, si edhe urdhëroi nisjen e hetimit ndaj tyre, për shkak të qëndrimit të dyshimtë që është mbajtur në Gjykatën e L

Adriatik Llalla pezullon prokurorin dhe drejtoren e Drejtorisë Gjyqësore, për masakrën e Çoles në Vlorë
  • 2017-02-23

Adriatik Llalla pezullon prokurorin dhe drejtoren e Drejtorisë Gjyqësore, për masakrën e Çoles në Vlorë

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla pezulloi nga detyra Drejtoreshën e Drejtorisë Gjyqësore, Alma Muça dhe prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Artur Selmani, si edhe urdhëroi nisjen e hetimit ndaj tyre. Shkak është qëndrimi i dyshimtë që është mbajtur në Gjykatën e

No Pic available
  • 2017-02-23

Masakra e Çoles e 7 prillit 2015. Si u vranë Haki Rakipi dhe Ardi Velaj

Çfarë ka ndodhur më 7 prill 2015 në lagjen 1 Maji të Vlorës. Ora News sjell dosjen e prokurorisë. Nga tërësia e provave dhe thënieve të dëshmitarëve të mbledhura nga Prokuroria ka rezultuar se shtetasit Albi Limaj dhe Ardi Velaj, më dt 07.04.2015, kanë komunikuar me telefon me n