Rezultate te kerkimit per termin: +Shtete

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.967Z

Evitoni keto 8 shtete

Evitoni keto 8 shtete E hene 11 Shkurt 2013 1819 JEMENKeto dite kur Ambasadat Amerikane e Britanike ne Tirane u kane bere thirrje shtetasve te tyre te kene kujdes pasi ne vendin tone mund te kete protesta per here te pare nje praktike te tille e ndjek edhe ministria jone e jashtme por per te tje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.132Z

Shtete të çmendura

Dikur, aty nga mesi i viteve ’50, besohej që, nga papasja drithëruese, H. P. nga fshati Babunjë e Lushnjës, njeri me fuqi të pazakontë fizike, u çmend. Njerëzit u mbyllën brenda shtëpive. Edhe burrat. Atëherë, dy djem të fortë, I.I. dhe F.K., guxuan t’i dalin përball

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.966Z

Shtatë shtete të BE-së pezullojnë Shengenin

Komisioni Evropian ka njoftuar sot se Austria zyrtarisht ka vendosur dalë nga zona Shengen, duke zbatuar regjimin e kontrollit të kufijve të brendshëm nga shkurti deri në muajin shtator. Vendimi është marrë për shkak të situatës së krijuar me refugjatët. Në BE flitet që një veprim t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.282Z

Hagë/ Legjitimiteti i Pavarësisë, tërhiqen dy shtete

Dy shtete janë tërhequr nga procesi i seancave dëgjimore rreth ligjshmërisë së pavarësisë së Kosovës. Ato janë Bahreini dhe Laosi , shtete të cilat ishin regjistruar zyrtarisht për të prezantuar pikëpamjet e tyre në Hagë. Sipas orarit zyrtar të GJND-së, Bahreini duhej të dësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.661Z

Hyseni: Dhjetëra shtete do të njohin Kosovën

Prishtinë, 7 gusht - Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skender Hyseni tha se dhjetëra shtete janë të gatshme të njohin Kosovën pasi Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë tha se shpallja e pavarësisë nuk përbën shkelje të ligjit ndërkombëtar. Hyseni i tha të përditshmes "Dnevni Avaz" ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.006Z

Presidencialet, beteja ne 10 shtete

Anketat ne Amerike qe behen ne prag te zgjedhjeve presidenciale luhaten nga dita ne dite, por megjithate ato qendrojne ne 7 pike avantazh per kandidatin me ngjyre Barack Obama. Sipas informacioneve te fundit, dihet se cilat jane shtetet qe do te vojne per McCain dhe per Obama, por ka 10

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.908Z

GJND, 35 shtete dorëzojnë deklarimet

Të paktën 21 shtete kanë dërguar në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë deklaratat e tyre pro shpalljes së pavarësisë së Kosovës, ndërsa në mbështetje të Serbisë ky numër ka arritur në 13 të tilla. Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë ka bërë të ditur se 35 sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama