Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetet +Antare

Meta: total 207 / total_found 207 / time 0.001 / keyword[0] shtetet / docs[0] 67794 / hits[0] 94245 / keyword[1] antare / docs[1] 930 / hits[1] 1253 /
No Pic available
  • 2017-05-25

Trump: 23 nga 28 vende të NATO-s nuk përmbushin detyrimet financiare

Ashtu sikurse pritej, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka kritikuar vendet antare të NATO-s për mos përmbushje të detyrimeve financiare, duke u shprehur se kjo është diçka e padrejtë që rëndon mbi qytetarët dhe taksapaguesit amerikanë. Lideri i Uashingtonit nënvizoi se

No Pic available
  • 2017-04-10

G7 për Sirinë,Tillerson: Kundër atyre që kryejnë krime mbi të pafajshmit

Siria dhe qasja ndaj konfliktit ka qënë tema kryesore në tryezën e bisedës mes Ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të G7-ës, teksa palët do të synojnë që të konsolidojnë një qëndrim të përbashkët rreth kësaj çështje. I pyetur mbi situatën, Sekretari amerikan i Shtetit

No Pic available
  • 2017-03-31

Juncer: Nëse Trump është pro brexit, do mbështes pavarësinë e Teksasit

Nëse Trump mbështet largimin e Britanisë dhe vendeve të tjera nga BE-ja, unë do të filloj të mbështes largimin e Ohajos dhe Teksasit nga Shtetet e Bashkuara. Kështu është shprehur gjatë samitit të Partive Popullore Europiane, Presidenti i Komisionit Europian, Zhan Klod Junker, në një

No Pic available
  • 2016-10-26

Anulohet kërkesa për furnizimin e 3 luftanijeve ruse në Spanjë

Zyrtarët e Moskës kanë tërhequr kërkesën e bërë ndaj qeverisë spanjolle për të lejuar që tre luftanijet e saj të ankoronin dhe të furnizoheshin me karburant në brigjet spanjolle. Megjithatë, Rusia ende nuk ka dhënë shumë detaje për këtë vendim të marrë së fundmi. Më herët,

Për një doktrinë politike shqiptare Shqipëri  Kosovë
  • 2016-10-22

Për një doktrinë politike shqiptare Shqipëri Kosovë

Nga Spartak Ngjela 1.Pjesa e Parë 1.Sot ende nuk ka një politikë të qartë, të konsoliduar të Shqipërisë përkundrejt botës shqiptare në Ballkan Shqipëria asnjëherë nuk ka pasur një politikë të qartë përkundrejt botës shqiptare në Ballkan. Ajo që spikat si politikë që nga v

No Pic available
  • 2016-09-16

Samiti i Bratislavës dhe shqetësimi i Merkelit për BE-në

Në prag të nisjes së samitit të Bratislavës, ku liderët e vendeve antare të Bashkimit Europian do të diskutojnë për problemet kryesore të bllokut, kancelarja gjermane Angela Merkel është shprehur se aktualisht unioni është në një gjëndje kritike dhe se zgjidhja e problemeve nuk mun

No Pic available
  • 2016-09-13

SHBA kundër Koresë së Veriut me dy avionë luftarakë

Shtetet e Bashkuara i janë kundërpërgjigjur Koresë së Veriut pasi Peniani kreu pak ditë më parë testin e pestë bërthamor, teksa dy avionë amerikanë të tipit B-1 Lancer kanë fluturuar në Korenë e Jugut afro 80 kilometër larg kufirit verior. Kjo lëvizje është parë si një shfaqje