Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti +Demokratik

Meta: total 1000 / total_found 4281 / time 0.023 / keyword[0] shteti / docs[0] 61013 / hits[0] 88318 / keyword[1] demokratik / docs[1] 20279 / hits[1] 26171 /
Progresi i procesit të Berlinit dhe sfidat deri në fund të vitit
  • 2015-08-31

Progresi i procesit të Berlinit dhe sfidat deri në fund të vitit

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama: Mirëdita! Disa aspekte të rëndësishme që besoj vlejnë një nënvizim në këtë moment, i cili gjykoj se ka një rëndësi të veçantë për ecurinë e mëtejshme në katër-mujorin e fundit të këtij viti. Së pari, dy fjalë për Procesin e

Lufta ndaj informalitetit, Rama: Kryefjala e 300-ditëshit të tretë të qeverisjes
  • 2015-08-31

Lufta ndaj informalitetit, Rama: Kryefjala e 300-ditëshit të tretë të qeverisjes

TIRANË, 31 Gusht/ATSH-Gjergji Mima/ -Kryeministri Edi Rama deklaroi sot pasdite gjatë mbledhjes së Këshillit Ekonomik Kombëtar, se lufta ndaj informalitetit do të jetë kryefjala e të gjithë këtij 300-ditëshi të tretë të qeverisjes.Duke folur për operacionin kundër informalitetit, i c

Rama: Mbështetje projektit që lidh Serbinë, Kosovën dhe Shqipërinë përmes aksit Nish-Prishtinë-Durrës
  • 2015-08-31

Rama: Mbështetje projektit që lidh Serbinë, Kosovën dhe Shqipërinë përmes aksit Nish-Prishtinë-Durrës

-I përditësuar-TIRANE, 31 Gusht/ATSH/- Kryeministri Edi Rama në një konference për shtyp deklaroi të hënën se që nga konferenca e Berlinit deri tek ajo e Vjenës është regjistruar progres i madh politik në rajon."Ajo që vlen të theksohet është se kemi hyrë në një fazë ku progres

Vizitë me ciceron në Muzeun e Azilit
  • 2015-08-29

Vizitë me ciceron në Muzeun e Azilit

-ose shqiptarët si azilkërkues dhe Rama si azilshpjegues Nga Alfred Lela Udhëheqësit tanë (epikisht legjendarë! apo estetikisht të tillë!) e kanë patur gjithmonë të vështirë të pranojnë se shqiptarët do donin ta linin vendin e tyre. (Me 'të tyre', lexo: të liderëve, jo të shqipt

U mbajt mbledhja e 46 e Qeverisë së Kosovës
  • 2015-08-29

U mbajt mbledhja e 46 e Qeverisë së Kosovës

Prishtinë, 28 gusht 2015 Qeveria e Republikës së Kosovës, nën udhëheqjen e kryeministrit Isa Mustafa, mbajti mbledhjen e rregullt. Në hyrje të mbledhjes kryeministri Isa Mustafa foli për përfaqësimin e Kosovës në Samitin e Vjenës si dhe për marrëveshjet e arritura në Bruksel. Kry

Nuk ka aministi për pronën e grabitur
  • 2015-08-29

Nuk ka aministi për pronën e grabitur

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në nënshkrimin e marrëveshjes ndërinstitucionale të bashkëpunimit në fushën e mbrojtjes së pronës: Ky është një moment me shumë rëndësi në një proces që qeveria shqiptare ka nisur qysh me marrjen e detyrës, përmes, nga njëra anë, vënies nën ko

Meta paralajmëron Ramën: Lufta ndaj informalitetit, jo arbitrare!
  • 2015-08-21

Meta paralajmëron Ramën: Lufta ndaj informalitetit, jo arbitrare!

Në ditën e fundit të pushimeve kryetari Ilir Meta në një interviste për Ora Neës nga kampi i LRI në Jalë flet për një sezon të nxehtë politik, nisur nga vera që duket se shkaktoi një klimë mosbesimi mes tij dhe kryeminstrit Edi Rama, që zë fill pas zgjedhjeve të 21 qershorit. Ai