Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti +Demokratik

Meta: total 1000 / total_found 4861 / time 0.005 / keyword[0] shteti / docs[0] 71327 / hits[0] 103981 / keyword[1] demokratik / docs[1] 22877 / hits[1] 29548 /
Çështja Lu-Llalla, Gjergj Bojaxhi: Po prishet imazhi i vendit
  • 2017-02-04

Çështja Lu-Llalla, Gjergj Bojaxhi: Po prishet imazhi i vendit

Gjergj Bojaxhi, anëtar themelues i Partisë “Sfida për Shqipërinë”, thotë se mbështetja e Departamentit Amerikan të Shtetit për Ambasadorin Lu e bën edhe më serioze çështjen e përballjes mes përfaqësuesit diplomatik të Washingtonit dhe Kryeprokurorit Adriatik Llalla d

Rama tregon çfarë i tha ambasadorit Donald Lu per ditëziun Klement Balili
  • 2017-02-02

Rama tregon çfarë i tha ambasadorit Donald Lu per ditëziun Klement Balili

Kryeministri Edi Rama në intervistën e tij për Tonight Ilva Tare, ka folur edhe për Klement Balilin. Ilva Tare: Të premten Presidenti pas kërkesës së Metës do thërrasë Këshillin e Sigurisë Kombëtare për moskapjen nga policia të shumëkërkuarit Klement Balili. Do merrni pjesë n

No Pic available
  • 2017-02-02

Llalla: Lu nuk është Guvernator i Shqipërisë, po më shantazhon

Kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, thotë se nuk ka ndërmarrë asnjë vendim për të penguar reformën në drejtësi. I ftuar në emisionin Opinion, Llalla theksoi se në një vend demokratik është krejt normale që dikush të japë mendimet e tij. Ai shton se ambasadori Lu nuk ës

Manjani: Rama 6 muaj presion Metës. Qeveri e kapur, Tahiri të ikë
  • 2017-01-31

Manjani: Rama 6 muaj presion Metës. Qeveri e kapur, Tahiri të ikë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një deklaratë për mediat lëshoi një lum akuzash ndaj qeverisë dhe kryeministrit pas shkarkimit të tij nga detyra ditën e sotme. Sipas Manjanit, kryeministri i vendit Edi Rama prej 6 muajsh i bënte  presion kryetarit të LSI, Ilir Meta që ta sh

No Pic available
  • 2017-01-30

Manjani: Rama presion Metës. Partnerët kërkuan shkarkimin e Tahirit

Për më shumë se 30 minuta Ylli Manjani, i cili deri në orët e para të paradites së sotme mbante postin e ministrit të Drejtësisë, para se të firmosej shkarkimi i tij ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama. Manjani deklaroi se shkarkimi është hakmarrje e pastër

Manjani: Rama 6 muaj presion Metës për shkarkimin. Qeveri e kapur, Tahiri të ikte
  • 2017-01-30

Manjani: Rama 6 muaj presion Metës për shkarkimin. Qeveri e kapur, Tahiri të ikte

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një deklaratë për mediat lëshoi një lum akuzash ndaj qeverisë dhe kryeministrit pas shkarkimit të tij nga detyra ditën e sotme. Sipas Manjanit, kryeministri i vendit Edi Rama prej 6 muajsh i bënte  presion kryetarit të LSI, Ilir Meta që ta sh

INTERVISTA/ Shenasi Rama: Krimet që kanë ndodhur që nga viti 1990, të ndëshkohen përgjegjësit. Shteti-komb, zgjidhja që na duhet
  • 2017-01-29

INTERVISTA/ Shenasi Rama: Krimet që kanë ndodhur që nga viti 1990, të ndëshkohen përgjegjësit. Shteti-komb, zgjidhja që na duhet

Në një intervistë për TemA njëri ndër ish-liderët e Dhjetorit 90, profesor Shenasi Rama shprehet se Shqipëria ka nevojë për një revolucion të ngjashëm me atë të atyre viteve që ta ndryshojnë njëherë e mirë këtë klasë politike. Ai thotë se shteti komb është zgjidhja që