Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti +Islamik

Total: 3753
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.462Z

Kufijtë që tenton ti zhdukë shteti islamik

Njëqind vjet më parë, më 16 maj 1916, përfaqësues të Mbretërisë së Bashkuar dhe të Francës, janë takuar fshehurazi dhe kanë nënshkruar atë që njihet si Marrëveshja Sykes-Picot. Pakti, i nënshkruar në mes të Luftës së Parë Botërore, ka ndarë Perandorinë Otomane në sfera t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.142Z

Shteti Islamik dhe rrjetet sociale

Mijëra përdorues të mediave sociale janë ekspozuar padashur ndaj imazheve tmerruese të ekzekutimit të gazetarit amerikan, James Foley, nga militantët e Shtetit Islamik, të cilët kanë postuar videon online. Propaganda e grupit ekstremist ka dy që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.325Z

Shteti Islamik hap dyert per turistet

0 brbr SSSAbrASS brbrPushimet verore mund te kalohen tashme edhe ne territoret e Shtetit Islamik Xhihadistet kane ndermarre nje fushate per te krijuar nje imazh te vendit te tyre si nje destinacion turistik larg akteve te dhunshme dhe ekzekutimeve me prerje kokashbrbr brbrGuida turistike e Shtetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.790Z

Shteti Islamik rrëmben 150 të krishterë sirianë

Militantët e Shtetit Islamik kanë rrëmbyer 150 njerëz nga fshatrat e krishtera ndërsa bastisën pjesë të Sirisë verilindore, thanë aktivistët të martën. Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut me qendër në Britani, i cili vëzhgon dhunën në Siri, tha se militantët i rrëmbyen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.185Z

Shteti Islamik po vazhdon të rritet

Nga David Ignatius, The Washington Post Kandidatët presidencialë republikanë dhe demokratë, duhet të pajtohen për një realitet të zymtë të politikës së jashtme: kthesa nuk ka nisur ende në luftën kundër Shtetit Islamik. Gjatë 18 muajve që Shtetet e Bashkuara kanë qenë duke punua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.913Z

Shteti Islamik kërcënon Ballkanin

Një video 20 minutëshe, e shfaqur nga ajo që njihet si qendra mediale "Al-Hayat", e ndërlidhur me grupin militant Shteti Islamik, luftëtarë të këtij të fundit kanë kërcënuar shtetet e Ballkanit, Kosovën, Shqipërinë, Bosnjën, Serbinë, Maqedoninë... Dy prej tyre, Abu Muqatil (Al Koso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.091Z

Irak: Shteti Islamik kontrollon edhe tri qyteza

Zyrtarët dhe banorët thonë se militantët e Shtetit Islamik kanë marrë sot nën kontroll edhe dy qyteza në veriun e Irakut. Qytezat e Zumarit dhe Sinjarit, kanë rënë në duar të militantëve pas luftimeve të ashpra në mes t&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama