Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetit +Hillary +Clinton

Meta: total 1000 / total_found 2714 / time 0.006 / keyword[0] shtetit / docs[0] 196112 / hits[0] 357351 / keyword[1] hillary / docs[1] 4299 / hits[1] 6375 / keyword[2] clinton / docs[2] 6168 / hits[2] 15064 /
Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?
  • 2019-03-20

Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?

Presidenti amerikan Donald Trump e ka tërhequr nominimin e zyrtares së lartë, që pritej të konfirmohej si ambasadore e SHBA-ve në Shqipëri, thotë gazetarja amerikane Sarah Carter, e cila pretendon se njeh edhe arsyen e kësaj lëvizjeje. Carter ka folur për Fox News, ndërsa e ka bërë p

Hillary Clinton tregon nëse do të kandidojë sërish për presidente të SHBA
  • 2019-03-05

Hillary Clinton tregon nëse do të kandidojë sërish për presidente të SHBA

Ish-sekretarja e shtetit dhe kandidatja që sfidoi Donald Trump-it në zgjedhjet e fundit presidenciale në SHBA, Hillary Clinton, për herë të parë ka hedhur poshtë mundësinë e kandidimit të saj në zgjedhjet e 2020-ës. Clinton ka folur në një intervistë dhënë televizionit amerikan New

Ish-rivali i Hillary Clinton sërish kandidat për president të SHBA
  • 2019-02-19

Ish-rivali i Hillary Clinton sërish kandidat për president të SHBA

Senatori amerikan, Bernie Sanders, thotë se do të kandidojë përsëri për president në vitin 2020, duke bërë një përpjekje të dytë për të fituar nominimin e Partisë Demokratike. Senatori 77-vjeçar i Vermontit u bë një yll politik në vitin 2016 megjithëse ai humbi nominimin për pr

Ivanka Trump përdori email-in privat për punë zyrtare
  • 2018-11-20

Ivanka Trump përdori email-in privat për punë zyrtare

Ivanka Trump, vajza e presidentit amerikan, Donald Trump, ka përdorur emalin e saj privat për të dërguar qindra mesazhe për punë zyrtare të Shtëpisë së Bardhë, konfirmuan zyrtarët. Një rishikim i emaileve të saj zbuloi se ajo e ka përdorur adresën e saj private për të kontaktuar zy

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë
  • 2018-11-04

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë

Të martën në 6 nëntor, SHBA-të do tu kthehen votimeve për zgjedhjet Midterm, emër me të cilin përkufizohen zgjedhjet e mes mandatit. Në lojë nuk është Shtëpia e Bardhë, por Kongresi që do të rinovohet në pjesën më të madhe. Amerikanët do të zgjedhin 435 deputetë dhe 35 senato

Bomba armiqve të Trumpit, De Blasio: Mos përhap urrejtje! (Foto)
  • 2018-10-25

Bomba armiqve të Trumpit, De Blasio: Mos përhap urrejtje! (Foto)

Pako me bomba iu dërguan ish-presidentin amerikan, Barack Obama, ish-Sekretares së Shtetit, Hillari Klinton dhe në zyrat e CNN në Nju Jork. Hetimi do të duhet të verifikojë nëse ka një atentator, i cili synon kundërshtarët e presidentit Donald Trump, disa ditë para zgjedhjeve të mes man

Pako të dyshimta edhe në Shtëpinë e Bardhë dhe tek CNN
  • 2018-10-24

Pako të dyshimta edhe në Shtëpinë e Bardhë dhe tek CNN

Ndërtesa Time Warner në Nju Jork është evakuuar pasi në magazinën e postës së rrjetit CNN u gjet një paketë e dyshimtë që ishte dërguar në adresë të CNN-it. Ende nuk është konfirmuar nëse paketa ishte e ngjashme me pako të tjera që janë dërguar në adresë të Shtëpisë së