Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetit +Xhejms +Bejker

Meta: total 58 / total_found 58 / time 0.000 / keyword[0] shtetit / docs[0] 196112 / hits[0] 357351 / keyword[1] xhejms / docs[1] 1505 / hits[1] 2058 / keyword[2] bejker / docs[2] 110 / hits[2] 198 /
No Pic available
  • 2016-06-22

FOTOT/25 vjet më parë Xhejms Bejker në Tiranë: Liria funksionon!

Sot është 25 vjetori I një vizite historike në Tiranë. Më 22 Qershor 1991, Sekretari i Shtetit James Baker, u prit si një hero kombëtar në një shesh të mbushur me mbi 100 mij shqiptarë. Ai ishte udhëheqësi I parë Perëndimor që shkeli Shqipërinë pas rrëzimit të komunizmit. Ele

Vija e kuqe
  • 2016-05-09

Vija e kuqe

Nga Enkel Demi Javën e shkruar dy ambasadorë vendosën të marrin pjesë në mbledhjet e grupeve parlamentare të partive kryesore, në mënyrë që të shohin në sy ata që i bishtnojnë reformës në drejtësi. Pati një farë qejfmbetje nga disa gazetarë dhe politikanë, të cilët kanë f

Bushati dhe Lu prezantojnë sot prioritetet e së ardhmes së përbashkët
  • 2016-04-04

Bushati dhe Lu prezantojnë sot prioritetet e së ardhmes së përbashkët

Përkujtohet 25-vjetori i rivendosjes së raportit diplomatik mes Shqipërisë dhe SHBA-së Sot paradite, në ambientet e qendrës kulturore “Tulla”, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, do të organizojnë aktivitetin me rasti

No Pic available
  • 2016-04-03

Raporti 25 vjeçar me SHBA kulmon me vizitën e Ramës në Shtëpinë e Bardhë

Ka kaluar çerek shekulli nga rivendosja e marrëdhëniebe diplomatike mes Shqipërisë dhe SHBA. Në një intervistë për Ora News, Albana Dautllari, Drejtore e Drejtorisë së Amerikës pranë Ministrisë së Punëve të Jashtme, bën një pasqyrë të momenteve kyçe dhe projekteve të përbashk

No Pic available
  • 2016-02-13

Çfarë mesazhi do sjellë Kerri në Tiranë?

Nga Blendi Fevziu Xhon Kerri pritet te zbrese neser ne Tirane ne nje vizite qe zgjat as me shume dhe as me pak se sa vizitat e tjera te Sekretareve Amerikane te shtetit. Kerri behet Shefi i katert i diplomacise amerikane qe viziton Tiranen ne historine e raporteve midis dy vendeve. Edhe pse ne fakt,

Vizita e Sekretarit Kerry në Tiranë, e pesta e një zyrtari të lartë amerikan pas viteve ’90
  • 2016-02-13

Vizita e Sekretarit Kerry në Tiranë, e pesta e një zyrtari të lartë amerikan pas viteve ’90

​Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, i cili vjen nesër në Tiranë, është i pesti drejtues i Departamentit të Shtetit që viziton Shqipërinë, pas viteve ’90. I pari që shkeli në Tiranë, në vitin 1991 ishte sekretari i at

Po dëgjoni Zërin e Amerikës!
  • 2015-09-19

Po dëgjoni Zërin e Amerikës!

A mundet politika shqiptare të bëjë dekriminalizim pa presionin e ndërkombëtarëve dhe si lexohet shenja e barazimit mes palëve?! Si mund të lezohet përpjekja e Ramës për t'i vënë një kufi presionit prej ambasadorëve e Brukselit dhe, a do mundet vendi të realizojë një reformë që