Rezultate te kerkimit per termin: +Shto

Meta: total 1000 / total_found 7589 / time 0.003 / keyword[0] shto / docs[0] 7589 / hits[0] 7663 /
No Pic available
  • 2017-06-06

Me ngarkesën e mëparshme sollëm 1150 kg nga Tirana. Ja përgjimet

“Me ngarkesën e mëparshme sollëm 1150 kg nga Tirana. Duhen 1200 euro për udhëtimin e shto shpenzimet e autostradës shkon 1500 euro…” këto janë disa nga 50 mijë përgjimet telefonike që çuan në arrestimin e zbardhjen e plotë të anëtarëve të një organizate krim

No Pic available
  • 2017-06-01

Rama e quajti djali i mirë, ja si përgjigjet Lulzim Basha

Deklaratës së kryeministrit Edi Rama në Pukë se Lulzim Basha është djalë i mirë, kryetari i opozitës iu përgjigj në të njëjtin qark gjatë takimit elektoral me qytetarët e Shkodrës. Basha: Të mirë jemi, më të mirë të jemi dhe do fitojmë kjo nuk ka diskutim, por u spraps kur pa

No Pic available
  • 2017-05-10

Mustafa Nano replikon me Andi Bushatin: Nëse nuk e ke mësuar këtë, kot që rron

Pas debatit që patën lidhur me situatën politike në të cilën gjendet vendi, Mustafa Nano i ka bërë një replikë të fortë analistit tjetër Andi Bushati, duke i thënë që nëse nuk e ke mësuar që Basha është pupaci i Berishës, atëherë rron kot. Në një shkrim të publikuar në Ma

Neymar rrezikon dy vite burg dhe pezullim nga futbolli i luajtur
  • 2017-05-05

Neymar rrezikon dy vite burg dhe pezullim nga futbolli i luajtur

Neymar dhe prindërit e tij do të gjykohen mbi akuzat për mashtrim dhe korrupsion. Veç kësaj, presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu dhe paraardhësi i tij, Sandro Rosell, do të dalin para gjyqit për mashtrim dhe korrupsion për transferimin e brazilianit nga Santosi në vitin 2013. T

No Pic available
  • 2017-04-19

Bie dhënia e vizave për punët sezonale në SHBA

Në disa pjesë të vendit ku sezoni turistik përbën vetëm gjysmën e vitit, bizneset e hotelerisë dhe restorantet shpesh përballen me vështirësitë për të gjetur punonjës amerikanë. Si rezultat, ata mbështeten tek krahu i punës që vjen nga jashtë përmes një sistemi vizash punësimi

No Pic available
  • 2017-04-18

Punësimi në Amerikë, bie dhënia e vizave për punët sezonale në SHBA

Në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku sezoni turistik përbën vetëm gjysmën e vitit, bizneset e hotelierisë dhe restorantet shpesh përballen me vështirësitë për të gjetur punonjës amerikanë. Si rezultat, ata mbështeten tek krahu i punës që vjen nga jashtë përme

No Pic available
  • 2017-04-02

Rama: Çadra e opozitës strehë për tu mbrojtur nga reforma në drejtësi

Për kryeministrin Edi Rama, armiku numër një i zgjedhjeve të lira është Partia Demokratike. Duke kujtuar zgjedhjet e vitit 2009 dhe ato të vitit 2011, Rama tha gjatë komunikimit javor, se Partia Demokratike nëpërmjet një KQZ-je të inkriminuar dhe një tufe gjykatësish të korruptuar, i