Rezultate te kerkimit per termin: +Shtojm

Meta: total 1000 / total_found 2470 / time 0.001 / keyword[0] shtojm / docs[0] 2470 / hits[0] 2671 /
7 milionë euro investim, zbulohen detaje mbi aeroportin e Kukësit
  • 2019-04-06

7 milionë euro investim, zbulohen detaje mbi aeroportin e Kukësit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, duke dhënë detajet teknike për Aeroportin e Kukësit tha se ky është një projekti strategjik për shkak edhe të vendndodhjes së tij midis Tiranës dhe Prishtinës, si dhe me potencial për të gjithë ekonominë kombëtare. Ësht

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani shumë mish të kuq?
  • 2019-03-22

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani shumë mish të kuq?

Proteinat janë thelbësore për një dietë të ekuilibruar, por mbingarkesa me mish të kuq mund të çojë në një sërë çrregullimesh që gjithashtu mund të çojnë në sëmundje të rënda. Kur konsumohet mishi, duhet të kihet parasysh se nga bujqësia intensive ka një profil ushqyes më

Prostitucioni, ministri italian: Pro rihapjes së shtëpive publike
  • 2019-02-28

Prostitucioni, ministri italian: Pro rihapjes së shtëpive publike

“Isha dhe vazhdoja të isha në favor të rihapjes së shtëpive të mbyllura publike”. Kështu ka theksuar zëvendëskryeministri dhe ministri i Brendshëm, Matteo Salvini, duke deklaruar megjithatë se iniciativa “nuk është në kontratën e qeverisë, sepse Lëvizja 5 Yjet nuk

Çduhet të bëni nëse jeni të dobët dhe doni të shëndosheni
  • 2019-02-21

Çduhet të bëni nëse jeni të dobët dhe doni të shëndosheni

Si të hani shëndetshëm dhe të fitoni pak butësi Kush lufton kundër vrimave të pashpjegueshme të gjilpërës së bilancit mund të duket i çuditshëm, por ka njerëz për të cilët të qenit shumë i dobët është një problem serioz pothuajse aq sa mund të jenë edhe kilet e tepërta, se

Mbretëresha Geraldinë sëmuret rëndë, ndihmohet nga gjinekologu grek
  • 2019-02-11

Mbretëresha Geraldinë sëmuret rëndë, ndihmohet nga gjinekologu grek

Nga Aurenc Bebja Paris-soir ka botuar, të mërkurën e 12 prillit 1939, në faqen n°5, një shkrim në lidhje me gjendjen shëndetësore të mbretëreshës Geraldinë, asokohe e strehuar në Greqi. Në shkrim thuhet se Mbretëreshën Geraldinë e kanë zënë ethet e lehonisë (puerperale). Shkrim

Pica, si të hani pa u shëndoshur
  • 2019-02-01

Pica, si të hani pa u shëndoshur

Është një ushqim shumë i dashur dhe që përgjithësisht tentojmë të abuzojmë, por a është e mundur që ta konsumojmë pa tejkaluar kaloritë? Pica është një nga ushqimet më të dashura dhe më tipike të gastronomisë sonë, e njohur në mbarë botën dhe që konsiderohet nga shumë nj

Bashkia: PD mashtroi qytetarët, po shtojmë mënyrat e pagesës për parkingjet
  • 2019-01-30

Bashkia: PD mashtroi qytetarët, po shtojmë mënyrat e pagesës për parkingjet

Bashkia e Tiranës ka reaguar në lidhje me deklaratën e Partisë Demokratike në lidhje me parkingjet. Në njoftimin zyrtar thuhet: Bashkia vëren me keqardhje se Partia Demokratike përhapi sot qëllimisht një lajm abuziv dhe të pavërtetë lidhur me mënyrën e administrimit të parkimit në