Rezultate te kerkimit per termin: +Shtrimi

Meta: total 1000 / total_found 3942 / time 0.002 / keyword[0] shtrimi / docs[0] 3942 / hits[0] 4359 /
Mandatet dhe protestat, Arvizu: Opozita pa strategji, dhuna nuk është zgjidhje
  • 2019-03-06

Mandatet dhe protestat, Arvizu: Opozita pa strategji, dhuna nuk është zgjidhje

Alexander Arvizu, ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, në një intervistë me Skype nga Uashingtoni me gazetarin e Top Channel, Muhamed Veliu, i pyetur për zhvillimet politike në vend deklaron se aktualisht shumë shqiptarë ndihen të depresionuar dhe të sfilitur. E di që opozita ndihet shumë

Të kesh një fëmijë, a ka një moshë ideale për tu bërë nënë?
  • 2019-03-02

Të kesh një fëmijë, a ka një moshë ideale për tu bërë nënë?

Variablat e përfshira janë shumë: puna, problemet ekonomike, regjistri i moshës. Zgjedhja nuk është gjithmonë e lehtë, por mund të gjendet një ekuilibër Italia është një nga vendet me normën më të ulët të lindjeve në botë. Në fakt, gjendja jonë e përgjithshme nuk është më

Prostitucioni, ministri italian: Pro rihapjes së shtëpive publike
  • 2019-02-28

Prostitucioni, ministri italian: Pro rihapjes së shtëpive publike

“Isha dhe vazhdoja të isha në favor të rihapjes së shtëpive të mbyllura publike”. Kështu ka theksuar zëvendëskryeministri dhe ministri i Brendshëm, Matteo Salvini, duke deklaruar megjithatë se iniciativa “nuk është në kontratën e qeverisë, sepse Lëvizja 5 Yjet nuk

RULETA RUSE NË LAS VEGAS
  • 2019-02-27

RULETA RUSE NË LAS VEGAS

Nga Fadil LEPAJA Paramendojeni sikur në Las Vegas, të ri-konceptohej hazardi. Kush ka shumë para, apo shumë fuqi politike, nuk luan më me para, por me kokë. E hedh kokën e tij politike në tavolinë. Jep ide për këmbim territoresh, apo vendosë taksën krejt njësoj nga këndvështrimi i lo

Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

Kultura e urrejtjes
  • 2019-02-18

Kultura e urrejtjes

A mund të flitet për një kulturë të urrejtjes edhe sot në fillimin e mijëvjeçarit të tretë? Shtrimi i një pyetje të tillë mund të duket i çuditshëm, madje dikush mund të mendojë se urrejtja ska të bëjë me kulturën. Por me kë ka të bëjë atëherë kur ajo është pjesë e bot

No Pic available
  • 2019-02-07

Albin Kurti, politikani i suksesshëm anakronik për të cilin Shqipëria ska nevojë

Nga Besart KADIA Supozoni se merrni një  biletë dhuratë për të vizituar Ishujt Samoa (shtet i pavarur që nga viti  1997) dhe shihni me sytë tuaj se ky shtet i ri është i varfër, shumë më  i varfër se shtetet fqinje të Zelandës së Re dhe të Australisë. A do të  filloni të mend