Rezultate te kerkimit per termin: +Shtyllas

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.000 / keyword[0] shtyllas / docs[0] 71 / hits[0] 98 /
EC: 14 vatra zjarri në të gjithë vendin
  • 2017-08-17

EC: 14 vatra zjarri në të gjithë vendin

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 14 vatra zjarri. Sipas Emergjencave Civile, në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 106 punonjës zjarrfikës, 20 automjete zjarrfikëse, 140 personel nga Forcat të Armatosura të Ushtrisë, dhjetëra punonjës të P

No Pic available
  • 2016-10-20

Një fëmijë si unë e një si Edi Rama

Nga Luljeta Progni Kur kaloj në bulevard e përballem me bunkerin që ngrihet madhërishëm mu në mes të Tiranës, në oborrin e Ministrisë së Brendshme, aty për aty më shfaqet parasysh gjithçka pashë e jetova në komunizëm. Historitë e dy gjyshërve të mi të pushkatuar, të xhaxhait t

Shqiptari që bëri burg dyfishin e Mandelës
  • 2016-08-13

Shqiptari që bëri burg dyfishin e Mandelës

Para pak ditësh, më 1 gusht, Instituti i Integrimit të të Përndjekurve Politikë të diktaturës komuniste me iniciativën e drejtorit Bilal Kola, organizoi një takim përkujtimor për Sami Dangëllinë, njeriun rekordmen që ka vuajtur më shumë vite burg në Shqipëri, plot 43 vjet. Dhe vdi

HISTORIA/ Sami Dangëllia, shqiptari që bëri burg dyfishin e Mandelës
  • 2016-08-13

HISTORIA/ Sami Dangëllia, shqiptari që bëri burg dyfishin e Mandelës

Para pak ditësh, më 1 gusht, Instituti i Integrimit të të Përndjekurve Politikë të diktaturës komuniste me iniciativën e drejtorit Bilal Kola, organizoi një takim përkujtimor për Sami Dangëllinë, njeriun rekordmen që ka vuajtur më shumë vite burg në Shqipëri, plot 43 vjet. Dhe

Foto/ Zemra e Rivierës dhe një rrugë fshati nga Edi Rama
  • 2016-08-08

Foto/ Zemra e Rivierës dhe një rrugë fshati nga Edi Rama

Betoni ka pushtuar edhe qafën e Llogorasë... Por si të mos mjeftonte kjo, edhe ky "projekt" është shitur për sukses nga Kryeministri I vendit. Jo më larg se sot, kryeministri Rama ka publikuar në profilin e tij të Facebook-ut një nga "projektet e Jugut", siç e quan ai këtë pistë beton

No Pic available
  • 2016-08-07

FOTOT/ Rama: Projektet e Rilindjes po transformojnë vendin

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin social facebook foto të disa prej projekteve që po zbatohen në sektorë të ndryshëm e që po transformojnë vendin. Rama postoi foto to projektit për rindërtimin e zgjerimin e Bibliotekës Kombëtare në zemër të Tiranës. Gati projekti për r

No Pic available
  • 2016-08-07

Fotogaleri: Zaho në gjurmët e babait dhe reklama e rrugëve

Pushime, por edhe reklamë rrugëve e shesheve. Kështu mund të cilësohen pushimet e kryeministrit Edi Rama. Ai ka postuar një foto me djalin e vogël, Zahon, që duket se po ndjek gjurmët e babait si piktor. Ndërkohë, Rama nuk humbet kohë dhe poston foto nga rruga Levan-Shtyllas, 4.1 kilome