Rezultate te kerkimit per termin: +Shtypit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.036Z

LIRIA NEGATIVE E SHTYPIT

Dorian KoçiDORIAN KOÇI  Dita 3 maj shënon në gjithë botën ditën e lirisë së shtypit. Me këtë rast përveçse organizimit të tryezave të rrumbullakëta në çdo vend përkatës ku diskutohen problemet e medias në përgjithësi, nga organizata të ndryshme ndërkombëtare bëhet dhe ren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.673Z

Armiku i shtypit

Ndoshta për shkak të pesimizmit të moshës së thyer, ndoshta për shkak të luciditetit që mosha bart me vete, por ndjej njëfarë hezitimi, përzier me skepticizëm, të ndërhyj, me ftesën e redaksisë, në mbrojtje të lirisë së shtypit. Dua të them: kur dikush duhet të ndërhyjë në m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.720Z

Liria e shtypit u perkeqesua

Liria e shtypit u perkeqesua E merkure 30 Janar 2013 1642 Liria e shtypit u perkeqesuaShqiperia merr nje tjeter shuplake sa i perket nivelit te demokracise Kete here behet fjale per lirine e shtypit qe sipas organizates se njohur Reporteret pa kufij ka pasur renie te konsiderueshme ne vendin ton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.381Z

Perkeqesohet Liria e Shtypit ne Maqedoni

Transmetuar me 01052014 - 1841 foto ilustruese PUBLICITET Maqedoni 1 maj 2014 NOAal- shte publikuar raporti i Freedom House lidhur me lirine e shtypit ne bote Ne pjesen per Maqedonine liria e shtypit vleresohet shume me keq se nje vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.244Z

Liria hibride e shtypit

Nga Xhovani Shyti Shqipëria është nga të rrallat vende që e manifeston të dyzuar konceptin e lirisë së shprehjes. Nëse do të pyesësh sot, p.sh, sa i lirë është një individ ta shprehë publikisht atë që dëshiron, do të marrësh përgjigjen plotësisht i lirë. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.203Z

Franca angazhohet për lirinë e shtypit

Paris -Franca do të vazhdojë të angazhohet dhe të mobilizohet në mbështetje të 120 gazetarëve që akoma persekutohen dhe mbahen arbitrarisht të burgosur në mbarë botën, konfirmoi sot sekretarja e Shtetit për të drejtat e njeriut, Rama Yade me rastin e ditës ndërkombëtare të lirisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.867Z

Berluskoni: Unë, viktimë e shtypit

Kryeministri italian Silvio Berluskoni, nga Brazili ku ndodhet për një vizitë, akuzoi shtypin italian se keqinformojnë publikun. Gjatë fjalës së tij mbajtur në një takim me biznesmenët italo-brazilianë, Berluskoni u shpreh se ai ishte viktimë e shtypit dhe se pikërisht kjo is

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama