Rezultate te kerkimit per termin: +Shtyrja

Meta: total 1000 / total_found 3066 / time 0.001 / keyword[0] shtyrja / docs[0] 3066 / hits[0] 3597 /
Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi
  • 2017-06-25

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi

Pas shtyrjes me 60 minuta në të gjithë vendin në orën 20:00 është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit. Në orën 18:45 KQZ vendosi të shtyjë me 1 orë procesin e votimit. Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe

No Pic available
  • 2017-06-25

Shtyrja deri në 20:00 e votimit, Basha: Inkurajoni të afërmit të votojnë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shfrytëzuar vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të shtyrë edhe me një orë mbyllje e qendrave të votimit, për të dërguar apelin e radhës tek zgjedhësit. Basha: Nëse nuk keni votuara komaka kohë deri në orën 20:00. Inkurajoni t

No Pic available
  • 2017-06-25

Manjani: Shtyrja e orarit zyrtar të votimit e dakordësuar nga Rama-Basha

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani tha në studion e Ora News, teksa komenton Exit Polle-t e Ora News dhe IPR Marketikg për Tiranën, u shpreh se disa zona surprizë për Partinë Socialiste kanë pasur pjesëmarrje shumë të ulët në zgjedhje. Sipas tij, shtyrja e orarit zyrtar prej 1 or

KQZ: Sipas informacionit nga 55 % e QV pjesëmarrja: 45. 7 %
  • 2017-06-25

KQZ: Sipas informacionit nga 55 % e QV pjesëmarrja: 45. 7 %

Në orën 21:00 KQZ jep informacion lidhur me pjesëmarrjen në votime në bazë të informacioneve të mbërritura nga 55 % e Qendrave të votimit.  “55 % e QV kanë dhënë informacion lidhur me pjesëmarrjen në votime. Nga këta QV pjesëmarrja në votime ka qenë 45. 7 %” Të d

Etika shtyn sërish vendimin për çështjen Skënderbeu
  • 2017-06-08

Etika shtyn sërish vendimin për çështjen Skënderbeu

  Ankthi është i destinuar të vazhdojë, të paktën deri në 23 qershor. Komisioni i Etikës ka shtyrë për këtë datë seancën e radhës për gjykimin e çështjes Skënderbeu që mban pezull planet e disa klubeve të Kategorisë Superiore, Kjo është shtyrja e dytë që pëson çësht

No Pic available
  • 2017-05-29

PD afat deri nesër për të plotësuar mangësitë në lista

KQZ ka shtyrë afatin për dorëzimin e listave të kandidatëve të PD, ndërsa i ka bërë thirrje kësaj të fundit që deri ditën e martë në orën 09:00 të sjellë listat e plota. Shtyrja e afatit u miratua me unanimitet në KQZ. Zguri: Duke kërkuar një mirëkuptim nga përfaqësuesit e pa

Arrihet marrëveshja, Rama-Basha bien dakord për paketën McAllister
  • 2017-05-18

Arrihet marrëveshja, Rama-Basha bien dakord për paketën McAllister

Ngërçi politik në Shqipëri mori fund, Rama dhe Basha në orët e para të së enjtes rreth orës 01:15 jashtë kryesisë së Kuvendit në prononcimin për mediat kanë shtrënguar duart pas takimit kokë më kokë për më shumë se 3 orë në kryesinë e kuvendit, ku kanë arritur edhe marrëv