Rezultate te kerkimit per termin: +Shukri +Xhelili

Meta: total 467 / total_found 467 / time 0.028 / keyword[0] shukri / docs[0] 1042 / hits[0] 1777 / keyword[1] xhelili / docs[1] 1490 / hits[1] 2527 /
No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-07-25

Shukri Xhelili sërish në gjyq, i bleu djalit apartament në Durrës

Ish kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili sërish në gjyq. Këtë herë ai akuzohet nga prokuroria e Dibrës për “fshehje të pasurisë” Në njoftimin e prokurorisë thuhet se Xhelili akuzohet për veprën penale të Mosdeklarim dhe deklarim i rremë i interesave private (pasurisë),

Shukri Xhelili sërish në gjyq, akuzohet se fshehu pasurinë
  • 2017-07-25

Shukri Xhelili sërish në gjyq, akuzohet se fshehu pasurinë

Prokuroria e Dibrës dërgon për gjykim ish-kryetarin e Bashkisë, Shukri Xhelili, i akuzuar për veprën penale të Mosdeklarim dhe deklarim i rremë i interesave private (pasurisë), në vijim të hetimit të nisur në bazë të kallëzimit të Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontroll

No Pic available
  • 2017-06-30

Lirohet Shukri Xhelili, ish-kryebashkiaku i Dibrës përfundon dënimin

Lirohet nga burgu ish-kryetari i bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, i cili ka lënë qelinë rreth dy javë më parë pas përfundimit të dënimit. Xhelili u arrestua në 2016, pas publikimit të një videoskandali në Ora News, ku ai kërkonte favore seksuale në këmbim të një vendi pune. V

No Pic available
  • 2017-01-12

Shukri Xhelili dënohet me 2 vjet e 8 muaj burg

Ish-kryetari i bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili do të vuajë dy vite e tete muaj burg. Ky është vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda pasi pranoi kërkesën për gjykim të shkurtuar. Gjykata e shpalli fajtor Xhelilin për akuzat e ngritura nga Prokuroria, duke e dënuar me katër vjet

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 2,8 vjet burg Shukri Xhelilin
  • 2017-01-12

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 2,8 vjet burg Shukri Xhelilin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 2,8 vjet burg ish kreun e bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili. Ish-kreu i bashkisë së Dibrës i zgjedhur në këtë post në zgjedhjet lokale të vitit 2015 si përfaqësues i Partisë Socialiste, u arrestua pas publikimit të një videoje ku ai i premt