Rezultate te kerkimit per termin: +Shuli

Meta: total 360 / total_found 360 / time 0.000 / keyword[0] shuli / docs[0] 360 / hits[0] 559 /
Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!
  • 2019-04-09

Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!

KPK ka shkarkuar nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Sarandës, Edison Ademi. Trupa gjykuese e përbërë nga kryesuesja Genta Tafa Bungo, Lulzim Hamitaj dhe Fierdes Shuli pas dëgjimit të drejtuesit të Prokurorisë së Vlorës në seancën e 5 prillit, mori vendimin e shkarkimit të tij nga

Kokainë nga Peruja në Itali në pomadë, ja shqiptarët e arrestuar (EMRA)
  • 2019-04-03

Kokainë nga Peruja në Itali në pomadë, ja shqiptarët e arrestuar (EMRA)

#td_uid_1_5ca50bc179fb0 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/banda-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ca5

KPK shkarkon kryegjyqtarin e Shkodrës Arben Zefi
  • 2019-01-10

KPK shkarkon kryegjyqtarin e Shkodrës Arben Zefi

Kryegjyqtari i Shkodrës, Arben Zefi, është shkarkuar nga detyra. KPK ka dhënë sot vendimin, edhe pse Zefi më herët kishte dhënë dorëheqjen. Zefi u përball të martën me akuza për fshehje pasurie dhe përfshirje në korrupsion në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese e p

Koka e kryegjyqtarit të Shkodrës gati për gijotinën e Vettingut
  • 2019-01-08

Koka e kryegjyqtarit të Shkodrës gati për gijotinën e Vettingut

Vettingu ka detyruar këtë të martë të ulet në karrigen e nxehtë përpara trupës së Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, kryetarin e Gjykatës së Shkodrës, Arben Zefi. Trupa e komisionerëve përbëhet nga Fildes Shuli, Etleda Çiftja dhe Roland Ilia. Sa i përket relatimit të KPK-së

Fitoi 10 mijë $ nga bastet, KPK shkarkon prokurorin Selmani
  • 2018-11-26

Fitoi 10 mijë $ nga bastet, KPK shkarkon prokurorin Selmani

Shkarkohet nga detyra Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme Artur Selmanin nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Selmani u shkarkua nga detyra sepse iu gjetën probleme gjatë hetimit. Rezulton se Prokurori ka patur probleme me pasurinë, integritetin dhe aftësinë profesionale. Selmani ësh

No Pic available
  • 2018-11-17

Atentati i biznesmenit, vrau shokun kur ishte 15 vjeç

Zbulohet e shkuara e pronarit te lokalit qe mbeti i plagosur pas granatës qe hodhën ne biznesin e tij mëngjesin e djeshëm. Ngjarja ndodhi në të gdhirë, teksa 32-vjeçari Albert Alterziu ka qenë i vetëm duke mbyllur lokalin, që ka në bashkëpronësi me vëllezërit e tij në një nga zonat

Vettingu, në sitë pasuria e Prokurorit të Krimeve të Rënda
  • 2018-07-31

Vettingu, në sitë pasuria e Prokurorit të Krimeve të Rënda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zhvilluar seancën dëgjimore për prokurorin e Krimeve të Rënda, Gentian Osmani. Trupa gjykuese është e përbërë nga Firdes Shuli, Roland Ilia dhe Pamela Qirko. Osmani ka kërkuar rikonfirmimin e tij në detyrë, vendim të cilin KPK do ta marrë në dat