Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazin

Meta: total 956 / total_found 956 / time 0.000 / keyword[0] shullazin / docs[0] 956 / hits[0] 1691 /
Vrasja e avokatit të Shullazit/ Protestë në Elbasan, kolegët bojkotojnë gjyqet
  • 2019-03-25

Vrasja e avokatit të Shullazit/ Protestë në Elbasan, kolegët bojkotojnë gjyqet

Vrasja e Ravik Gurrës, avokatit të njohur që kishte mbrojtur në procese gjyqësore anëtarë të fisit Çapja nga Elbasani dhe Emiljano Shullazin, ka tronditur jo vetëm qytetin por edhe avokatët në mbarë vendin. Ekzekutimi i stilit mafioz ka bërë që Dhoma e Avokatisë së Shqipërisë të

Telenovela Shullazi/ Avokatin ia vranë në Elbasan, dështon sërish seanca
  • 2019-03-25

Telenovela Shullazi/ Avokatin ia vranë në Elbasan, dështon sërish seanca

Seanca gjyqësore për Emiljano Shullazin nuk është zhvilluar as sot te Gjykata e Krimeve të Rënda. Telenovela për gjyqin e Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë vazhdon kështu, pasi kjo ishte e gjashta herë radhazi që seanca ndaj grupit ka dështuar. Shkak për moszhvillimin e sotëm t

E përshëndeti para se ta vriste, kamera fikson ekzekutorin e avokatit të Shullazit
  • 2019-03-24

E përshëndeti para se ta vriste, kamera fikson ekzekutorin e avokatit të Shullazit

Elbasani u trondit mbrëmjen e së premtes nga vrasja e avokatit të njohur Ravik Gurra, në zemër të qyteti, vetëm 40 metër larg Kalasë së qytetit. 50-vjeçari me një eksperiencë prej 10 vitesh si avokat dhe i shkolluar në Londër, u qëllua me dy plumba në kokë, teksa po konsumonte kafe

Çështja Shullazi/ Dështon seanca e 5-të, Gjykata e Apelit vendos të gjobisë
  • 2019-03-15

Çështja Shullazi/ Dështon seanca e 5-të, Gjykata e Apelit vendos të gjobisë

Ka dështuar sërish seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë. Edhe këtë herë, shkak është bërë mbrojtja, ndërsa Gjykata ka vendosur të gjobisë avokaten e vendosur për të mbrojtur të pandehurit dhe të referojë rastin në Dhomën e

Tik-tak, tik-tak ora po afron, Basha nga Kuvendi paralajmëron fundin e
  • 2019-01-31

Tik-tak, tik-tak ora po afron, Basha nga Kuvendi paralajmëron fundin e

Seanca e sotme parlamentare është karakterizuar nga tensioni, pasi opozita mbajti të bllokuar për disa minuta foltoren e Kuvendit gjatë kohës që ministrja e re e Financave mori fjalën. Teksa qetësia u rikthye në sallë, kreu i PD-së Lulzim Basha mori sërish fjalën për të folur rreth p

Humbet Arta Marku, Administrativja i jep të drejtë prokurorëve të Shullazit
  • 2018-12-27

Humbet Arta Marku, Administrativja i jep të drejtë prokurorëve të Shullazit

Arta Marku mbushi një vit në krye të postit si Prokurore e Përgjithshme e Përkohshme. Pas mësimit që i dhanë vëzhguesit ndërkombëtarë të ONM-së, duke i tërhequr vëmendjen për mungesë lidershipi, leksioni numër dy i jepet zonjës Marku nga gjyqësori. Është Gjykata Administrative

Raporti i Reporterëve pa Kufij, PD: Është tronditës
  • 2018-12-01

Raporti i Reporterëve pa Kufij, PD: Është tronditës

Partia Demokratike ke publikuar sot raportin e Reporterëve pa Kufij në lidhje me lirinë e medias, duke thënë se Shqipëria ndodhet në 5 vendet në botë me krim të organizuar të rrezikshëm. Deputetja Albana Vokshi, thotë se kjo është një situatë alarmante  dhe që ka ndikuar drejtpër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama