Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazit

Meta: total 1000 / total_found 1394 / time 0.000 / keyword[0] shullazit / docs[0] 1394 / hits[0] 3077 /
 Vettingu shkarkon gjyqtarin e Shullazit, nuk justifikon pasurinë
  • 2019-04-09

 Vettingu shkarkon gjyqtarin e Shullazit, nuk justifikon pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra, kryetarin e gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Fehmi Petku. Sipas Inspektoriatit të Deklarimit të Pasurive, gjyqtari kishte mungesë të burimeve të ligjshme, deklarim të rremë dhe fshehje pasurie. Nga hetimi i KPK, familjes Petku

Avokatit të Shullazit i bën keq shiu sëmuret dhe shtyhet për të 6-n herë seanca
  • 2019-04-08

Avokatit të Shullazit i bën keq shiu sëmuret dhe shtyhet për të 6-n herë seanca

Për të gjashtën herë radhazi Gjykata Apelit për Krime të Rënda, u detyrua të shtyjë seancën ndaj Emiljano Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë. Ashtu siç ka ndodhur përherë, shkak i vendimit është bërë trupa mbrojtëse, pasi avokati Vladimir Meçe ka paraqitur një raport për

Vettingu zhvesh gjyqtarin e Shullazit, 520 mijë $ për VEFA-n e piramidave
  • 2019-04-02

Vettingu zhvesh gjyqtarin e Shullazit, 520 mijë $ për VEFA-n e piramidave

Radhën për të dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e kishte kreu i gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Fehmi Petaku. Vlerësimi i figurës sduket se do të jetë i lehtë për të, pasi kryegjyqtari është kapur në shkelje nga Inspektorati i Deklarimit të Pasurive. Pe

No Pic available
  • 2019-03-31

Vrasjet/ Elbasani në shtetrrethim, kontrolle në banesa, makina dhe biznese

Elbasani dhe Shkodra janë kthyer në Napoli dhe Palermo të vogla shqiptare, ku krimi ka zënë rrënjë dhe godet çuditërisht sa herë që kryeministri Edi Rama shprehet në Parlament se policia e ka situatën në kontroll dhe po bën punën e duhur. Pak ditë më parë në Elbasan u shënua nj

Vrasja e Ravik Gurrës, bojkot proceseve gjyqësore në disa qytete
  • 2019-03-27

Vrasja e Ravik Gurrës, bojkot proceseve gjyqësore në disa qytete

Dhoma e Avokatisë në Vlorë, Durrës, Berat dhe Lushnjë ka marrë vendimin për bojkot të proceseve gjyqësore, duke iu bashkuar kështu Dhomës së Avokatisë në Elbasan dhe Korçë. Pas vrasjes se avokatit në Elbasan Ravik Gurra, nga sot bojkoti i avokatëve do të vijojë për tre ditë me

Vrasja e avokatit të Shullazit, Berisha: E vrau shteti! Zbuloi lidhjet me drogën
  • 2019-03-26

Vrasja e avokatit të Shullazit, Berisha: E vrau shteti! Zbuloi lidhjet me drogën

Vrasja në qendër të Elbasanit e avokatit të fisit Çapja dhe Emiljano Shullazit është një nga aktet më të rënda kriminale në vitet e fundit. Duke qenë se Ravik Gurra u ekzekutua pak ditë para seancës së radhës gjyqësore të klientit të tij, hetimet janë përqendruar te puna e tij

Vrasja e avokatit të Shullazit/ Protestë në Elbasan, kolegët bojkotojnë gjyqet
  • 2019-03-25

Vrasja e avokatit të Shullazit/ Protestë në Elbasan, kolegët bojkotojnë gjyqet

Vrasja e Ravik Gurrës, avokatit të njohur që kishte mbrojtur në procese gjyqësore anëtarë të fisit Çapja nga Elbasani dhe Emiljano Shullazin, ka tronditur jo vetëm qytetin por edhe avokatët në mbarë vendin. Ekzekutimi i stilit mafioz ka bërë që Dhoma e Avokatisë së Shqipërisë të