Rezultate te kerkimit per termin: +Shushic

Meta: total 476 / total_found 476 / time 0.000 / keyword[0] shushic / docs[0] 476 / hits[0] 748 /
No Pic available
  • 2017-06-16

Transformim komunave, Gjiknuri: Investimet do prekin edhe Llakatundin

Fshati Llakatund i njësisë administrative të Shushicës ishte ndalesa e radhës e drejtuesit politik të qarkut të Vlorës për PS-në, Damian Gjiknuri. Kjo zonë shumë shpejt, tha Gjiknuri, do të transformohet falë investimeve të qeverisë Rama. Kryesuesi i qarkut të Vlorës, Damian Gjiknu

No Pic available
  • 2017-05-26

Gjiknuri: Reformat sollën 300 milionë euro investime

Subvencione transparente për bujqësinë, investime infrastrukturore në fshat, rritje të pensioneve dhe mbështetje për fermerët ishin disa nga premtimet e bëra në takimet elektorale të zhvilluara nga drejtuesi politik i Qarkut të Vlorës, Damian Gjiknuri. Sipas tij reformat e shëndetshme

No Pic available
  • 2017-05-02

Basha: 35 mln dollarë pazari i Ramës për Metën President dhe ti mbyllë gojën

Në ditën e 74 të protestës kryetari i PD-së Lulzim Basha akuzon qeverinë se po i ofron pazare të pista disa partive opozitare për të hyrë në zgjedhje. Basha tha se parlamenti është khyer në një noter të qeverisë dhe se Rama i mbylli gojën Metës dhe pazari për karrigen e president

No Pic available
  • 2017-05-02

Basha: Pazari i Ramës për Metën President kushtoi 35 mln euro

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha u shpreh sot se zgjedhja e Ilir Metës President ka qenë një pazar i shtrenjtë që është paguar me paratë e popullit. Sipas Bashës, Meta që trumbetonte se nuk ka zgjedhje pa opozitën e mbylli gojën pas pazarit me Ramën. Sipas kryeopozitarit, të gjitha paza

No Pic available
  • 2017-04-22

Nga Elton Metaj / Telefonata shpëtimtare dhe ushqimi me regji qendrore

Elton Metaj/ Osman Rexha dhe Shahin Basha nuk e kishin menduar kurrë se një ditë fati do ti bashkonte. Të vendosur, njëri në Shushicë dhe tjetri në Hoxharë, të dy të moshuarit kanë ndërtuar jetët e tyre modeste në fshatrat e Elbasanit dhe Fierit. Por në një Shqipëri të vogël mund

Rama për drekë me banorët e Shushicës, raki bio, qepë e djathë, dhe muhabet për Blushin
  • 2017-04-18

Rama për drekë me banorët e Shushicës, raki bio, qepë e djathë, dhe muhabet për Blushin

Drekat gju më gju me popullin, kryeministri Edi Rama i ka bërë të shpeshta kohët e fundit. E ndërsa shijon produktet bio dhe rakinë, I pari i qeverisë dëgjon edhe shqetësimet e tyre. Kështu ka bërë edhe sot ku bashkë me kryebashkiakun e Elbasanit Qazim Sejdiun, dhe deputetin Taulant Ba

No Pic available
  • 2017-03-26

Krisja PS-LSI, Taulant Balla sulmon me tone të forta Monika Kryemadhin

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, në mungesë të opozitës kanë nisur përplasjet e forta mes tyre. Taulant Balla deklaron se të paktën në Qarkun e Elbasanit, rolin e opozitës po e kryen Lëvizja Socialiste për Integrim. Ai tha se Monika Kryemadhi, e caktuar për drejt