Rezultate te kerkimit per termin: +Shvajnshtajger

Meta: total 231 / total_found 231 / time 0.000 / keyword[0] shvajnshtajger / docs[0] 231 / hits[0] 328 /
No Pic available
  • 2017-04-27

Lojtarët më të paguar në SHBA, ja sa përfitojnë Gashi dhe Hyka

Shkëlzen Gashi është mes lojtarëve më të paguar në kampionatin amerikan të futbollit, MLS, ku që prej vitit të kaluar aktivizohet me ekipin e Kolorado Rapids. Në SHBA, si zakonisht klubet bëjnë publike listat e rrogave të lojtarëve dhe sipas atyre të hartuara për këtë vit, emri i

Shvajnshtajger sfidon Murinjon, nuk ikën nga Junajtid
  • 2016-08-23

Shvajnshtajger sfidon Murinjon, nuk ikën nga Junajtid

Bastian Shvajnshtajger sfidon Hoze Murinjon, vendos të qëndrojë të Manchester United, edhe pse trajneri anglez e ka kakonsideruar një lojtar të padobishëm duke e përfshirë në listën e elementëve që duhet të largohen. Mirëpo mesfushori gjerman nuk ka ndërmend të privohet nga një kon

FOTOT/ Nga gabimi i Shvajnit te shpërthimi i Grizmanit
  • 2016-07-08

FOTOT/ Nga gabimi i Shvajnit te shpërthimi i Grizmanit

Bastian Shvajnshtaiger dhe Antua Grizman ishin dy ndër protagonistët kryesor të sfidës mes Gjermanisë dhe Francës. "Gjelat" mposhtën kampionët e botës në fuqi mbrëmjen e së enjtes me dy gola të Grizmanit. Goli i parë i tij u realizua me 11-metërsh, pas një gabimi në zonë nga Shv

Griezman thyen Gjermaninë, Franca në finale me Portugalinë
  • 2016-07-08

Griezman thyen Gjermaninë, Franca në finale me Portugalinë

Ka mjaftuar një dygolësh i Griezman Franca eliminon Gjermaninë, duke dalë në finale të “Euro 2016”, ku të dielën në mbrëmje do ta presë Portugalia e Kristiano Ronaldos. Në gjysmëfinalen mes gjelave dhe panterave, kanë triumfuar organizatorët e këtij Europiani, të cilët

No Pic available
  • 2016-07-08

Franca shkon ne finale, kryqëzon Gjermaninë 2 me 0

Ka përfunduar me fitoren e Francës ndeshja e mbrëmjes së sotme ku u luajt gjysmëfinalja e  Euro 2016 me Gjermaninë. Franca ka shënuar 2 gola, duke kryqëzuar kështu Gjermaninë e cila ishte përgatitur për fitore. Finalja do të luhet tashmë mes Portugalisë dhe Francës më datë 10 korr

Flet gjyqtari italian Rizzoli: E vërteta e penalltisë kundër Gjermanisë
  • 2016-07-08

Flet gjyqtari italian Rizzoli: E vërteta e penalltisë kundër Gjermanisë

Gjyqtari Nicola Rizzoli ka folur për "Sky Sport" mbi penalltinë kundër Gjermanisë në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Frnacës. Italiani bën rrallë komente, por duke parë reagimet e shumta ai ka treguar përse mori atë vendim. "Ishte një episod i vështirë. Kjo edhe për faktin që duhet për

Gjermania në emergjencë ndaj Francës, Zhirud kërkon hakmarrje
  • 2016-07-06

Gjermania në emergjencë ndaj Francës, Zhirud kërkon hakmarrje

Gjysmëfinalja Kampionët e Botës vuajnë mungesën e 4 titullarëve. Sulmuesi kujton çerekfinalen e Botërorit Fitorja historike ndaj Italisë, në çerekfinalet e Euro 2016, i kushtoi shtrenjtë Gjermanisë. Kampionët e botës dolën të gjymtuar nga dueli me axurrët në Bordo. Trajneri Joakim