Rezultate te kerkimit per termin: +Si +Heathrou

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] heathrou / docs[0] 12 / hits[0] 13 /
No Pic available
  • 2010-05-18

Angli, reja e hirit sot mbyllet Heathrou dhe Gatvick

Autori i Lajmit: Redaksia Londër – Hapësira ajrore britanike mund të mbyllet sërish ditën e stome për shkak të resë së hirit të vullkanit islandez. Si Heathrou ashtu edhe aeroporti tjetër i kryeqytetit britanik, Gatvick airports pritet të kenë vonesa të paktën deri të martën, sip

No Pic available
  • 2010-04-23

Kaosi ajror, aeroporti i Rinasit pranë normalitetit

Fluturimet në aeroportin e Rinasit, por edhe në të gjithë Evropën i janë kthyer pothuajse plotësisht normalitetit. Deri pasdite janë kryer të gjitha fluturimet e programuara nga aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës. Kanë mbetur pa u realizuar vetëm fluturimet drejt Londrës, ndërsa pritet

No Pic available
  • 2010-04-21

Rinasi i kufizuar, reja vullkanike afër Ballkanit

Aeroporti i Rinasit ende po vuan pasojat e resë së hirit vullkanik, duke vepruar në pak destinacione për pasagjerët. Dje deri pasdite kanë operuar fluturime drejt Romës, Athinës, Stambollit, Vjenës, Pizës, Bergamos, Ankonës, Peruxhias, Lubjanës, Budapestit dhe Milanos. Të gjitha fluturi

Hiri vullkanik, rinisin fluturimet mbi Evropë
  • 2010-04-21

Hiri vullkanik, rinisin fluturimet mbi Evropë

Bruksel, 21 prill, NOA Gjendja e ngërçit të krijuar me fluturimet ajrore për shkak të hirit vullkanik të Islandës, duket se është përmirësuar pasi është lajmëruar se të paktën 50 përqind e fluturimeve të planifikuara do të nisen sot. Kështu, aeroplanët po nisen nga Paris

No Pic available
  • 2010-04-18

Aeroporti i Rinasit pezullon tre fluturime, shkak Vullkani në Islandë

Problemet e shkaktuara nga hiri vullkanik në Islandë kanë rezultuar më të mëdha sesa pritej. Pas pezullimit të fluturimeve në Londër dhe në Budapest, Aeroporti i Rinasit ka pezulluar ditën e djeshme fluturimet dhe për tre linja ajrore me vendet e Bashkimit Europian . Sipas njoftimev

Pezullimi i fluturimeve, Evropa angazhon më shumë trena
  • 2010-04-17

Pezullimi i fluturimeve, Evropa angazhon më shumë trena

Romë, 17 prill, NOA - Vazhdon edhe më tej pezullimi i fluturimeve nga aeroportet evropiane, duke nxitur autoritetet që të shtojnë oraret e trenave për të siguruar në këtë mënyrë lëvizjen normale të qytetarëve. Kjo pasi, edhe në këtë fundjavë pasagjerët duhet të përgatit

Shpërthen vullkani në Islandë, bllokohet një pjesë e hapësirës ajrore për fluturime


Nga shpërthimi i një vullkani
  • 2010-04-15

Shpërthen vullkani në Islandë, bllokohet një pjesë e hapësirës ajrore për fluturime Nga shpërthimi i një vullkani

Shpërthimi i ri i vullkanit në akullnajën Eyjafjalle në Islandë ka shkaktuar kufizim të trafikut ajror evropian. Nga frika e pengesave të shkaktuara nga hiri në atmosferë dhe të dëmtimeve të mundshme tek motorët e avionëve është bllokuar një pjesë e hapësirës ajrore për fluturim