Rezultate te kerkimit per termin: +Si +Heathrou

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.733Z

Angli, reja e hirit sot mbyllet Heathrou dhe Gatvick

Autori i Lajmit: Redaksia Londër – Hapësira ajrore britanike mund të mbyllet sërish ditën e stome për shkak të resë së hirit të vullkanit islandez. Si Heathrou ashtu edhe aeroporti tjetër i kryeqytetit britanik, Gatvick airports pritet të kenë vonesa të paktën deri të martën, sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.696Z

Shqiptaret, 700 paund per nje bilete

Mediat angleze i kushtuan nje hapsire te vecante dites se shpalljes see Pavaresise se Kosoves. Nderkohe qe ne agjensi te ndryshme udhetimi dhe aeroportin "Heathrou" jane vene re familje shqiptaresh qe ktheheshin drejt Prishtines. Ndersa ne nje prej shesheve qendrore te Londres komuniteti i shqiptare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.030Z

Kaosi ajror, aeroporti i Rinasit pranë normalitetit

Fluturimet në aeroportin e Rinasit, por edhe në të gjithë Evropën i janë kthyer pothuajse plotësisht normalitetit. Deri pasdite janë kryer të gjitha fluturimet e programuara nga aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës. Kanë mbetur pa u realizuar vetëm fluturimet drejt Londrës, ndërsa pritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.189Z

Aeroporti i Rinasit pezullon tre fluturime, shkak Vullkani në Islandë

Problemet e shkaktuara nga hiri vullkanik në Islandë kanë rezultuar më të mëdha sesa pritej. Pas pezullimit të fluturimeve në Londër dhe në Budapest, Aeroporti i Rinasit ka pezulluar ditën e djeshme fluturimet dhe për tre linja ajrore me vendet e Bashkimit Europian . Sipas njoftimev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.652Z

Britani, dënohen 3 islamikë për tentativë aktesh terroriste

Politikanë dhe prokurorë britanikë kanë përshëndetur dënimin e tre britanikëve të cilët u shpallen fajtorë për një komplot për të hedhur në erë disa linja ajrore transatlantike duke përdorur bomba të prodhuara nga eksploziv i lëngët. Të akuzuarit patën për qëllim që të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.337Z

Armando Dukes i bllokojne makinen

Dhe telashet s'kane te sosur. Per Armando Duken, presidentin e Federates Shqiptare te Futbollit, kjo shprehje gjen vend me se miri. Pasi ka mbyllur konfliktin me pushtetin vendor (me nderhyrjen e FIFA-s), ne lidhje me ceshtjet e federates, duket se nje minikonflikt ka lindur kete radhe me pushtetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.408Z

Rinasi i kufizuar, reja vullkanike afër Ballkanit

Aeroporti i Rinasit ende po vuan pasojat e resë së hirit vullkanik, duke vepruar në pak destinacione për pasagjerët. Dje deri pasdite kanë operuar fluturime drejt Romës, Athinës, Stambollit, Vjenës, Pizës, Bergamos, Ankonës, Peruxhias, Lubjanës, Budapestit dhe Milanos. Të gjitha fluturi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama