Rezultate te kerkimit per termin: +Si +Kryetare

Total: 4941
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.501Z

TemA TV/ Gratë deputete zgjedhin unanimisht Mesilën si kryetare (VIDEO)

Gratë deputete rikrijuan grupimin e quajtur Aleanca e Grave Deputete. Në mënyrë unanime, gratë deputete të PD, PS dhe LSI kanë zgjedhur Mesila Dodën si kryetare të këtij grupimi. Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, përshëndeti këtë nismë. Unë ju uroj suksese në këtë iniciativë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.216Z

Yellen konfirmohet si kryetare e Rezervave Federale

 Senati i Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar Janet Yellen si kryetare të ardhshme të Rezervave Federale. Yellen, 67 vjeçe, do të nisë mnandatin katërvjeçar më 1 shkurt. Ajo pason Ben Bernanke, i cili ka mbajtur këtë post për tet&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.771Z

Dule Drejton si kryetare parlamenti e nje vendi te botes se trete

24/09/2010PBDNJ sulm numrit dy te shtetit Akuza per vjedhje te votes se deputeteve me dekretin e Presidentit te Republikes per pronat Kryetarja e Kuvendit dhe mazhoranca mori edhe nga kryetari i PBDNJ-se Vangjel Dule. Ne fjalen e tij gjate seances se djeshme parlamentare Dule e akuzoi Topallin per s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.660Z

Topalli rizgjidhet kryetare e Kuvendit

Parlamenti i ri i dha Jozefina Topallit mandatin për të drejtuar Parlamentin për 4 vitet e ardhshme. Nga 75 deputetët e pranishëm në sallë 74 prej tyre votuan pro rizgjedhjes së Topallit dhe vetëm një votë ishte kundër. Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Astrit Patozi u s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.660Z

Jozefina Topalli rizgjidhet kryetare e Kuvendit

Parlamenti i ri i dha Jozefina Topallit mandatin për të drejtuar Parlamentin për 4 vitet e ardhshme. Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Astrit Patozi u shpreh në seancë se 15 deputetët e PD-së kanë depozituar me shkrim në sekretarinë e përkohshme propozimin e tyre për Jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.342Z

Jeta Seitaj rikonfirmohet si kryetare e minibashkisë 5

Jeta Seitaj është rikonformuar si kryetare e minibashkisë numër 5 në kryeqytet. Kandidatja e Partisë Socialiste ka fituar me një numër të konsiderueshëm votash përballë rivales së saj Erisa Xhixho, e cila garonte në zgjedhjet loka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.100Z

Jozefina Topalli zgjidhet në një mandat të dytë si Kryetare e Kuvendit të Shqipërisë.

  Nën drejtimin e deputetit, Fatos Beja, Kuvendi i Shqipërisë u mblodh në seancën e dytë të Legjislaturës së XVIII. Zoti Beja ftoi kryetarin e Komisionit të Përkohshëm të Verifikimit të Mandateve, deputetin Emin Gjana të paraqesë raportin në lidhje me vlefshmërinë e manda

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama