Rezultate te kerkimit per termin: +Siberis

Meta: total 165 / total_found 165 / time 0.000 / keyword[0] siberis / docs[0] 165 / hits[0] 190 /
No Pic available
  • 2016-12-28

Ariu masakrohet dhe shtypet me kamion

Një video skandaloze është publikuar nga televizioni shtetëror rus ku shihet se si disa punëtorë masakrojnë dhe shtypin një ari. Videoja është incizuar në Yakutia të Siberisë. Kafsha torturohet fillimisht dhe më pas shtypet me kamion. Më pas, një nga punëtorët prek kafshën në kok

No Pic available
  • 2016-12-21

Siberi, vdesin 60 persona nga helimimi masiv me alkool

Numri i të vdekurve nga konsumimi i një losioni për banjo, në vend të alkoolit, në Irkutsk të Siberisë në Rusi, ka arritur në 60 vetë. Zëdhënësja e Ministrisë rajonale të shëndetësisë, Tatyana Shkurskaya, tha sot se dy trupa të tjerë të pajetë janë gjetur gjatë natës në nj

Rrëzohet një avion rus, dhjetëra të plagosur
  • 2016-12-19

Rrëzohet një avion rus, dhjetëra të plagosur

Ministria ruse e Mbrojtjes tha se një prej avionëve të saj është rrëzuar gjatë aterimit në veri të Siberisë. Të 39 njerëzit në bord kanë mbijetuar, por 32 prej tyre janë shtruar në spital. Aksidenti ka ndodhur pranë qytetit Tiksi, mëngjesin e sotëm. Në kohën e aksidentit raporto

Përse kaq shumë meteorë bien në Siberi?
  • 2016-12-18

Përse kaq shumë meteorë bien në Siberi?

Rajoni më i madh i Rusisë duket si një magnet për meteorët, të cilët bien nga qielli dhe shkencëtarët sqarojnë arsyen. Në vitin 1908 në Tunguska të Siberisë një meteor (ose ndoshta një kometë) shpërtheu në ajër duke shkatërruar 1500 km katror  pyll. Në vitin 1947, një shi pre

No Pic available
  • 2016-12-12

Meteorologët parashikojnë të ftohtë ekstrem gjatë dhjetorit në SHBA

Bora e madhe dhe temperaturat e ftohta kanë pushtuar pjesë të Shteteve të Bashkuara, teksa qindra fluturime drejt dhe prej aeroporteve në Chicago u anuluan, pas një stuhie në rajonet Upper Midwest dhe Lower Great Lakes, që më pas ju drejtuar veri-lindjes së vendit. Një paralajmërim për

No Pic available
  • 2016-11-05

Pesë legjendat e lashta rreth sekretit të pavdekësisë

Le të shqyrtojmë obsesionin e alkimistëve të botës së lashtë në gjetjen e Gurit Filozofal: sekretit të pavdekësisë Nga Daniel Appel Vdekshmëria e ka torturuar vetëdijen tonë qëkur njeriu dëshmoi vdekjen e pare, dhe kuptoi mundësinë e vdekjes së vet. Pashmangshmëria e vdekjes dhe

Një Ufo? Dëshmitarët: Fluturoi disa sekonda dhe u zhduk |FOTO- VIDEO
  • 2016-10-30

Një Ufo? Dëshmitarët: Fluturoi disa sekonda dhe u zhduk |FOTO- VIDEO

Transmetuar më 28.10.2016 - 17:11 Dritat e jashtëzakonshme të gjelbërta janë dalluar në qiellin e Siberisë, duke çuar ekspertët dhe banorët të mendojnë se kanë qenë alienë. Spektakli ndriçoi qiellin mbi liqen