Rezultate te kerkimit per termin: +Siberis

Total: 51
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.452Z

Rusi: Dështon protesta pro pavarësisë së Siberisë

Një protestë pro pavarësisë së Siberisë duket se është bllokuar në qytetin e tretë më të madh të Rusisë, Novisibirsk. Gazetarët dhe përdoruesit e “Twitterit” në këtë qytet thonë se vet&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.504Z

Rusi, dështon protesta pro​pavarësisë së Siberisë në Novisibirsk

RUSI - Një protestë pro pavarësisë së Siberisë duket se është bllokuar në qytetin e tretë më të madh të Rusisë, Novisibirsk. Gazetarët në këtë qytet thonë se vetëm 40 persona janë paraqitur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.116Z

Çuditen ekspertët, endenuk ka rënë borë në Siberi

Të tjera rreth shkrimit FOTO/Siberia ende pa borë SIBERI - Kur pothuajse në të gjithë globin shumë vende janë mbuluar nga bora, në dy qytete të Siberisë, Krasnoyarsk dhe Barnaul nuk ka rënë en

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.516Z

Burgu më i tmerrshëm në Siberi të Rusisë, totalisht i izoluar nga bota

Në burgun në Krasnojarska, vuajnë dënimin kriminelët më të rëndë në Rusi. Ata që llogariten si më të rrëzikshmit dërgohen në këtë burg që është në pjesën e Siberisë. Mediat per&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:09.956Z

Dimri i acarte ne Siberi

Siberia përballet me temperatura tmerrësisht të ulta, edhe për vetë standardet e zonës. Një i ftohtë i acartë ka goditur rajone të ndryshme të Rusisë, duke nisur prej Siberisë e deri në zonat qendrore të vendit. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.755Z

Një tërmet 6.6 ballë godet Siberinë, s’ka të lënduar

MOSKË - Një tërmet me magnitudë 6,6 ballë të shkallës Rihter goditi jugperëndimin e Siberisë, njoftoi Instituti Gjeofizik amerikan (USGS). Sipas autoriteteve ruse, ky tërmet nuk ka shkaktuar asnjë viktimë. ''Tërmeti u regjistrua në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.392Z

I ftohti ne Rusi merr 123 jete njerezish

Vala e të ftohtit që ka përfshirë Rusinë prej dhjetë ditësh ka marrë 123 jetë njerëzish. Temperaturat sot kanë rënë në minus 30 gradë Celsius në rajonin e Moskës, ndërsa në lindje të Siberisë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama