Rezultate te kerkimit per termin: +Side +Family

Meta: total 189 / total_found 189 / time 0.000 / keyword[0] side / docs[0] 508 / hits[0] 674 / keyword[1] family / docs[1] 897 / hits[1] 2928 /
Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve
  • 2019-01-01

Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve

Tirana e festoi ndërrimin e viteve me një spektakël të madh fishekzjarrësh, sapo akrepat u takuan në mesnatë. Me qindra të rinj e të reja, familjarë e fëmijë dolën në sheshin Skënderbej, i zbukuruar si asnjëherë më parë, për t’i uruar mirëseardhjen vitit 2019-të dhe për

Koncerti që do organizohen me rastin e Vitit të Ri
  • 2018-12-31

Koncerti që do organizohen me rastin e Vitit të Ri

Tirana do ta presë sot ardhjen e Vitit të Ri 2019 në sheshin Skënderbej. Me rastin e ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës ka përgatitur disa surpriza, duke nisur nga koncerti me këngëtarët më të njohur të muzikës shqiptare, e deri te shfaqja e mrekullueshme e fishekzjarreve që do t

CorriereDella Sera: Tirana shumëngjyrëshe dhe e komplikuar
  • 2017-11-13

CorriereDella Sera: Tirana shumëngjyrëshe dhe e komplikuar

Gazeta më e madhe italiane, CorriereDella Sera, në suplementin e saj i ka kushtuar një artikull të gjatë Tiranës, ku evidenton transformimin e saj të shpejtë. Duke e cilësuar si një prej qyteteve më pop, artikulli evidenton se kryeqyteti është pasqyra dhe sinteza e Shqipërisë: vrapon

No Pic available
  • 2017-10-29

Rikthehet West Side Family, vjen me një projekt të ri

Grupi West Side Family ishte një nga grupet më të famshme në Shqipëri. Landi,Miri dhe Dr. Flori sollën për publikun shqiptar këngë të paharrueshme. Por shumë vite pas shpërbërjes së grupit dhe vdekjes së këngëtarit mjaft të adhuruar Dr. Flori, Landi dhe Miri kanë vendosur të riba

No Pic available
  • 2017-10-29

Batuta e Mirit: Sa të vështirë e kishte mami për të shqiptuar West Side Family

West Side Family është padyshim një nga grupet më të njohura dhe që ka sjellë këngë të paharrueshme për publikun shqiptar. Të ftuar në emisionin Mos i fol shoferit, në taksinë e Rudina Dembacaj, dy pjestarët e grupit kanë treguar se përse nuk është zgjedhur një emër shqip por n

Vdekja e Dr. Florit, Landi kujton dialogun e trishtë: Pse të vdes pa faj?
  • 2016-11-17

Vdekja e Dr. Florit, Landi kujton dialogun e trishtë: Pse të vdes pa faj?

Transmetuar më 17.11.2016 - 12:13 Sot bëhen dy vjet nga ndarja nga jeta e këngëtarit Floran Kondi, i njohur ndryshe si Doktor Flori. E ndërsa shumë miq të tij kanë postuar mesazhe përkujtimore, i pari mes tyre është këng

Kë mbështet Landi i West Side Family? |FOTO
  • 2016-10-06

Kë mbështet Landi i West Side Family? |FOTO

Transmetuar më 05.10.2016 - 23:24 Këngëtari i njohur shqiptar Landi Hysi, i njohur ndryshe si Landi i West Side Family, njihet për humanizmin dhe mbështetjen e kauzave të drejta. Së fundmi ai ka shprehur mbështetjen e tij për