Rezultate te kerkimit per termin: +Sidnejt

Meta: total 38 / total_found 38 / time 0.000 / keyword[0] sidnejt / docs[0] 38 / hits[0] 45 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

Kujdes nga pilulat e dobësimit, ja rreziku që shkaktojnë!
  • 2018-09-11

Kujdes nga pilulat e dobësimit, ja rreziku që shkaktojnë!

Të gjithë duam të kemi linja perfekte, sidomos adoleshentët, të cilët po përdorin gjithnjë e më shumë pilula për dobësim, që kanë efekte anësore dhe janë shumë të rrezikshme për shëndetin e tyre. Ilaçet e humbjes së peshës reklamohen si zgjidhje e shpejtë për humbje peshe dh

Digjet Australia, dita më e nxehtë në histori me temperaturë 47 gradë
  • 2018-01-07

Digjet Australia, dita më e nxehtë në histori me temperaturë 47 gradë

SHBA e disa pjesë të Evropës bëjnë llogaritë me një të ftohtë arktik, por në Sidnej të Australisë njerëzit janë përballur me temperaturat më të larta në 79 vite. Zhiva e termometrit atje ka shënuar 47.3 gradë celsius. Më nxehtë është në Penrith, një zonë në perëndim të

No Pic available
  • 2016-05-06

I transferojnë gabimisht 4.6 milionë dollarë, studentja i harxhon të gjitha

Një vajzë 21-vjeçare është arrestuar në Aeroportin e Sidnejt pasi shpenzoi miliona me blerje çantash dhe aksesorësh luksozë. Po pse u arrestua? Sepse paratë nuk i përkisnin. Christine Jiaxin Lee, ishte 17-vjeçe kur u bë e pasur kur gabimisht i transferuan në llogarinë bankare 4.6 mili

Australia i feston Krishtlindjet në plazh me kostumet e Santa Claus
  • 2015-12-25

Australia i feston Krishtlindjet në plazh me kostumet e Santa Claus

Ngrohtë, diell dhe det. Krishtlindjet festohen në këtë mënyrë në hemisferën tjetër. Por kapuçi i kuq është i pashmangshëm edhe në plazhet australiane të Sidnejt, të mbushura me vendas e turistë. Këto fotografi janë marrë në plazhin Bondi, ku çdo vit mblidhen australianë dhe qy

Agolli, Teli e Berisha, kampionët shqiptarë nëpër botë!
  • 2015-05-17

Agolli, Teli e Berisha, kampionët shqiptarë nëpër botë!

Ansi dhe Admiri fituan titullin në Azerbajxhan me Karabakun, ndërsa Besarti shënoi gol në finalen për titull në Australi, për Melbërnin Bledar Kuka Tre shqiptarë dolën kampionë në futboll. Ansi Agolli e Admir Teli fituan titullin në Azerbajxhan, ndërsa Besart Berisha në Australi. Loj

No Pic available
  • 2015-05-04

Pinte nargjile çdo ditë, helmohet 20-vjeçarja

Një 20 vjeçare nga Australia u shtrua në spital pas helmimit me monoksid karboni. Ajo shpenzonte rreth një orë çdo ditë duke pirë nargjile. Mjekët paralajmërojnë se përdoruesit e nargjiles janë të ekspozuar ndaj të njëjtës sasi toksine sa 100 cigare. Australianja përpara se të sht