Rezultate te kerkimit per termin: +Sigmar +Gabriel +Au

Meta: total 265 / total_found 265 / time 0.000 / keyword[0] sigmar / docs[0] 278 / hits[0] 330 / keyword[1] gabriel / docs[1] 1449 / hits[1] 2043 /
No Pic available
  • 2017-06-26

A do ta marrin dot socialdemokratët kthesën?

Në mars Partia Socialdemokrate zgjodhi me eufori, Martin Schulzin, kandidatin e saj për kancelar. Por pas së përpjetës dehëse, filloi shpejt e tatëpjeta në sondazhe. Të dielën socialdemokratët vendosin për programin. Dy konferenca të socialdemokratëve – dy botë të ndryshme që

Sanksionet të reja kundër Rusisë, Trump përplaset me Senatin
  • 2017-06-16

Sanksionet të reja kundër Rusisë, Trump përplaset me Senatin

Përplasje mes Donald Trump dhe Senatit amerikan. Shtëpia e Bardhë thekson që sanksionet ekzistuese kundër Rusisë janë efikase dhe që nuk është e nevojshme për të vendosur të tjera. Kështu u shpreh Sarah Sanders, zv.zëdhënëse e Shtëpisë së Bardhë, në daljen për shtyp, duke kome

No Pic available
  • 2017-06-16

Ministri i Jashtëm gjerman akuzon amerikanët se ndjekin interesa personale

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel i ka kritikuar ashpër SHBA. Me zgjerimin e planifikuar të sanksioneve kundër Rusisë, Uashingtoni ndjek interesa vetjake ekonomike dhe e dëmton Evropën. Së bashku, ministri i Jashtëm gjerman dhe kancelari i Austrisë, Christian Kern i kritikuan sa

Ministri i Jashtëm gjerman: Kriza e Katarit mund të çojë në luftë
  • 2017-06-11

Ministri i Jashtëm gjerman: Kriza e Katarit mund të çojë në luftë

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, i ka thënë gazetës Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, se shkëputja e marrëdhënieve në mes të Katarit dhe vendeve tjera arabe mund të çojë në luftë. Por ai ka shtuar se ende ka mundësi për të zbutur tensionin. “Ka një rrezik q

No Pic available
  • 2017-06-11

Gabriel: Kriza e Katarit mund të çojë në luftë

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, i ka thënë gazetës Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, se shkëputja e marrëdhënieve në mes të Katarit dhe vendeve tjera arabe mund të çojë në luftë. Por ai ka shtuar se ende ka mundësi për të zbutur tensionin. “Ka një rrezik që

No Pic available
  • 2017-06-02

Gjermania propozon një autostradë Serbi-Kosovë-Shqipëri

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel kërkoi të enjten krijimin e një fondi shtesë për projektet e infrastrukturës në Ballkanin Perëndimor, duke vënë në dukje se Brukseli duhej të angazhohej më shumë dhe të investonte në rajon. Tani duhet të përshpejtojmë projektet kryesore

No Pic available
  • 2017-06-01

Bushati: Pakti PS-PD hap rrugën për në BE

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ishte në Berlin, ku mori pjesë në Konferencën e Ministrave të Jashtëm të Europës Juglindore, takim i thirrur nga kryediplomati gjerman Sigmar Gabriel. Bushati shprehu bindjen se marrëveshja e arritur mes PS dhe PD do të jetë shumë e rëndësishme për