Rezultate te kerkimit per termin: +Siguria

Meta: total 1000 / total_found 9669 / time 0.005 / keyword[0] siguria / docs[0] 9669 / hits[0] 11664 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Londër, evakuohen gati 800 familje

Më shumë se 800 familje në zonën e Vilave Zvicerane në Londrën veri-perëndimore janë evakuuar për shkak të shqetësimeve të sigurisë ndaj zjarrit. Këshilli i Camden u shpreh se banorët u zhvendosën për ti hapur rrugë punimeve emergjente të sigurisë ndaj zjarreve. Këshilli gjithas

No Pic available
  • 2017-06-23

KFOR: Acarimet etnike dhe luftëtarët e huaj, kërcënim për Kosovën

Luftëtarët e kthyer në Kosovë nga vatrat e luftërave në Siri e Irak, mund të paraqesin sfidë serioze për sigurinë, madje edhe nëse tashmë janë nëpër burgje. Një konstatim të tillë e ka dhënë Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, me të cilin pajtohen edhe përfaqë

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha premton: Do prishet çdo koncesion korruptiv, Rapiskanin jo

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit Arena nga Dritan Hila në Ora News  Pjese nga intervista Hila: Do të prishni dhe koncesionet që janë lidhur në kohën e qeverisjes së PD? Basha: Çdo koncesion do të prishet. Hila: Do të prishet edhe ngjyrosja e karb

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

No Pic available
  • 2017-06-16

Londër, arrestohet një 30-vjeçar me thikë në hyrje të parlamentit

Policia e Londrës ka arrestuar një person i cili mbante në dorë një thikë. Personi i cili u arrestua është rreth 30 vjeç Ky incident nuk mendohet të ketë lidhje me terrorizmin. Deri më tani nuk është raportuar për ndonjë person të lënduar, ndërsa hyrja për në parlament u mbyll d

No Pic available
  • 2017-06-14

Integrimi, PE shqyrton progresin e Maqedonisë, Kosovës dhe Serbisë

Parlamenti Europian do të shqyrtojë sot raportet për mbarëvajtjen e Maqedonisë, Kosovës dhe Serbisë në rrugën e tyre drejt Bashkimit Europian. Eurodeputetët pritet të votojnë sot për rezolutat e ndara për përparimin e Kosovës dhe Serbisë si dhe për situatën në Maqedoni. Pritet q