Rezultate te kerkimit per termin: +Sigurimeve +Shndetsore

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] sigurimeve / docs[0] 10079 / hits[0] 21853 / keyword[1] shndetsore / docs[1] 282 / hits[1] 495 /
No Pic available
  • 2010-08-29

Tatimet aplikojnë gjoba për subjektet debitore

Fier Rritet numri i bizneseve t mbyllura Penalizohen me gjoba 60 subjekte t biznesit t vogl, pasi nuk paguanin detyrimet tatimore. Drejtoria e Tatim-Taksave n Bashkin e Fierit ka aplikuar ndshkimet n fjal. Drejtues t saj kan lshuar urdhrat e gjobave pr 60 subjekte, duke marr parasysh edhe afatin q

No Pic available
  • 2010-08-25

Pajisje të reja për qendrat shëndetësore

T ardhurat dytsore Vetfinancimi i qendrave shndetsore ka rritur cilsin e shrbimeve q ofrohet n kto struktura parsore. Pr shkak t sigurimit t lart t t ardhurave dytsore, kjo nga numri i lart i vizitave, fondi i akumuluar nga t pasiguruarit sht prdorur pr sigurimin e aparaturave t reja. Sipas drejtor

No Pic available
  • 2010-08-18

Kriteret mjekësore për pensionin e invaliditetit

Sa është masa e pensionit për invalidët dhe cilat janë kushtet që një invalid ta përfitojë Invalidt, t cilt nuk kan prftuar paaftsin n kushtet e puns, prfitojn pension invaliditeti me an t vrtetimit mjeksor si edhe nse plotsojn kriteret e prcaktuara dhe t bra dje publike

No Pic available
  • 2010-08-17

Të rinjtë rrezikojnë të mbeten pa pension

Studimi i Institutit t Sigurimeve Shoqrore dhe Banks Botrore pr prfitimet T rinjt e sotm rrezikojn t mbeten pa pension, ose n m t mirn e rasteve t marrin nj pension t pjesshm. Nse vazhdojn t mbeten tek informacioni aktual q kan, si dhe t’u gzohen m tepr prfitimeve sesa formalitetit dhe puns n

No Pic available
  • 2010-08-17

Çiftet me diferencë moshe

Tashm dallimet e mdha nuk prbjn m tabu Dashuria nuk njeh mosh dhe kjo thnie vjen nga thellsia e kohrave, por q po vrtetohet gjithnj e m shum n kohn ton Tabuja e madhe e dashurive mes individve q kan nj diferenc t madhe n mosh mes tyre ka nisur prej kohsh q t thyhet. Nj gj e till sht ndihmuar nga kro

No Pic available
  • 2010-08-13

Dokumentet e reja dhe formulari për sigurimet shoqërore

Dokumentacioni për bizneset dhe të vetëpunësuarit Instituti i Sigurimeve Shoqrore ka publikuar dje dokumentet dhe formularin e ri pr pagesn e sigurimeve shoqrore, t ciln duhet ta plotsojn bizneset dhe t vetpunsuarit. Sipas ISSH-s, kto dokumente: formulart dhe listpagesa mund

No Pic available
  • 2010-08-12

Pensioni, si paguhen kontributet shoqërore

Rregullat, dokumentet dhe procedurat për të vetëpunësuarit dhe për punonjësit për të përfituar pension Instituti i Sigurimeve Shoqrore ka publikuar dje procedurat e reja t pagess s kontributeve shoqrore pr t vetpunsuarit, si edhe pr bizneset. T publikuara n nj manual shrb