Rezultate te kerkimit per termin: +Sigurimi

Meta: total 1000 / total_found 7385 / time 0.003 / keyword[0] sigurimi / docs[0] 7385 / hits[0] 10641 /
10 gjëra që duhet të dini para kirurgjisë kozmetike
  • 2019-03-27

10 gjëra që duhet të dini para kirurgjisë kozmetike

Në vitin 2017, në Itali u kryen mbi 300,000 operacione kirurgjikale kozmetike dhe mbi 650,000 trajtime jokirurgjikale. Sipas të dhënave të mbledhura nga Shoqata Ndërkombëtare e Kirurgjisë Plastike Estetike, në majë të operacioneve të kryera është shtim i gjirit (shtim i gjoksit), e nd

Butka rikandidon për Drejtor të QKKK-së, në garë dhe tre të tjerë
  • 2019-03-26

Butka rikandidon për Drejtor të QKKK-së, në garë dhe tre të tjerë

Ilir Butka, ish kryetari i Qendrës Kombëtare të Filmit, do të rikandidojë për një mandat të dytë. Bashkë me Butkën, pranë Ministrisë së Kulturës kanë dorëzuar platformat e tyre për këtë post dhe artistët Yllka Gjollesha, Elkjana Gjipali dhe Eduart Makri. Ish drejtori Butka e qua

Vrasja e Nardit të bujtinave, arrestohen 3 bashkëpunëtorët por jo autori (EMRAT)
  • 2019-03-25

Vrasja e Nardit të bujtinave, arrestohen 3 bashkëpunëtorët por jo autori (EMRAT)

Policia e Shkodrës ka mbërritur në gjurmët e autorit të vrasjes së Ferdinand Polisë. 35-vjeçari, i njohur si pronar i bujtinës Polia në Theth, njëherësh administrator në Agjensinë e Zonave të Mbrojtura në Shkodër  u ekzekutua me armë pasditen e 20 marsit, sapo kishte dalë nga nj

Balla: Vijojmë punën për zgjedhjet, ftojmë opozitën për dialog
  • 2019-03-23

Balla: Vijojmë punën për zgjedhjet, ftojmë opozitën për dialog

Në përfundim të Kongresit, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla përmes një komunikimi me gazetarët ka deklaruar se shumica do te miratoje reformën zgjedhore bazuar te rekomandimet e OSBE-se. “Opozita ka krijuar një ngërç artificial. Na lind detyra të për

KLP hap garën për Kryeprokuror të Përgjithshëm
  • 2019-03-19

KLP hap garën për Kryeprokuror të Përgjithshëm

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë është hapur gara për të zgjedhur prokurorin e Përgjithshëm. Në axhendën e publikuar nga ana e Këshillit të Lartë të Prokurorisë thuhet se Do bëhet miratimi i rregullores Mbi kriteret dhe procedurën për përzgjedhjen e k

U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!
  • 2019-03-18

U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!

U aksidentua apo e vranë në Nju Jork? Vdekja e legjendës se peshëngritjes shqiptare, Aleksandër Kondo, vijon të jetë e mbuluar me mister, edhe sot pas më shumë se 3 dekadash. Në vitin 1985, ai shfrytëzoi kampionatin Europian të peshëngritjes në Poloni për tu arratisur në ish-Jugoslla

No Pic available
  • 2019-03-16

Historia e tmerrshme e gruas së bukur që vrau 21 anëtarë të familjes

Mary Ann Cotton u bë vrasësja e parë seriale, e dënuar në Britani pas helmimit të 21 personave me arsenik. Konsiderohet si vrasësja seriale më pjellore para Harold Shipman. Ajo akuzohet se ka vrarë 14 fëmijët e saj, nënën, katër burrat, një dashnor dhe kunatën. E përshkruar si ̶