Rezultate te kerkimit per termin: +Sigurimit +Kombtar

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] sigurimit / docs[0] 24013 / hits[0] 41031 / keyword[1] kombtar / docs[1] 766 / hits[1] 1261 /
No Pic available
  • 2015-11-09

Me 11 Nëntor 90, Dom Simon Jubani, 25 vjet përpara, na tregoi si shembet komunizmi

Ishim mbi 50 mijë vetë mbrenda murit rrethues të Vorrezave, kur nder tarraca dhe skuta, në vagona e magazina, sampistët e sigurimit shtetit prisnin urdhën me shkrepë shnajpert mbi kokat tona... Pa asnjë mbrojtje përveç rreth 300 vllazenve Musliman t'armatosun... Dhe, "Dorës së Zotit",

No Pic available
  • 2013-06-03

Shteti dhe antishteti: Rasti i gjeneral Aleksandër Lleshit

Nga Ardian Ndreca Bani shumë përshtypje këto ditë në media dekreti që presidenti i Berishës, Bujar Nishani, firmosi për shkarkimin nga detyra të zëvendës shefit të shtabit të Forcave të Armatosuna (FA), gjen. brig. Sandër Lleshit dhe dy kolegëve të tij. Emni i kët

Pushkatimi i fundit
  • 2012-02-09

Pushkatimi i fundit

Share Nga Daniel GÀZULLI    - Dom Mikel Beltoja Martir i Atdheut dhe i Fesë (17 Prill 1935 10 Shkurt 1974)   Viti 1966, Kongresi V famëkeq i PPSH, do të shënonte një ndër periudhat ma të zeza të jetës politike e shoqnore të Shqipnisë, thuejse si në vitet

No Pic available
  • 2010-08-17

Withers sot largohet nga Shqipëria, pritet ardhja e Arvizu-s

Uashingtoni Ambasadori i SHBA prfundon misionin e tij diplomatik n Tiran Pas tre viteve si prfaqsuesi m i lart i shteteve t Bashkuara t Ameriks n Tiran, ambasadori John Withers prfundon misionin n Tiran. Ditn e sotme ambasadori amerikan do t largohet zyrtarisht nga vendi yn pr t’i hapur rrug

No Pic available
  • 2010-08-17

Withers flet i emocionuar nga Rinasi: Marrëdhëniet tona, shumë të forta

Diplomati Ambasadori i SHBA n Shqipri u largua dje, duke prfunduar misionin Ambasadori i Shteteve t Bashkuara t Ameriks n Shqipri, John Withers, u largua dje prfundimisht nga vendi yn, pas tre vitesh shrbimi. “Marrdhniet midis SHBA-s dhe Shqipris jan shum t forta dhe ato po shkojn drejt nj fo

No Pic available
  • 2010-08-06

SHBA: Shqipëria, histori suksesi. Një nga dy vendet me rritje ekonomike në Europë

Shqipria sht nj histori suksesi. Kshtu sht shprehur Ambasadori i ri amerikan pr Shqiprin, Aleksandr Arvizu n seancn e konfirmimit n nnkomisionin e Senatit Amerikan pr Marrdhniet me Jasht. Diplomati i emruar nga Presidenti Obama pr t perfaqsuar Uashingtonin n Tiran, tha se transformimi i Shqipris gja

No Pic available
  • 2010-07-23

Berisha përshëndet vendimin e GJND-së: Një akt historik

Gati të kontribuoj për marrëdhëniet Kosovë-Serbi Kryeministri i Shqipris, Sali Berisha, e cilsoi dje si nj akt historik vendimin e GJND-s pr ligjshmrin e pavarsis s Kosovs. N gjykimin e tij, Gjykata e Hags faktoi para gjith planetit se pavarsia e Kosovs ishte m se e drejt. Si