Rezultate te kerkimit per termin: +Sigurin +Kombtare

Total: 50
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.169Z

Tadic: Do luftojmë krimin e organizuar

Pr presidentin serb Boris Tadic, organizatat terroriste t shqiptarve t Kosovs dhe ato t tifozve huligan mbeten krcnimet kryesore pr sigurin e Serbis. “Serbia do t luftoj me t gjitha mjetet e mundshme krimin e organizuar. Huligant n sport dhe organizatat terroriste t shqiptarve t Kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Eagle Mobile: Stop telefonit në makinë, respektoni rregullat e qarkullimit rrugor

Eagle Mobile bn thirrje pr respektim t rregullave t qarkullimit rrugor dhe bhet partner i nisms s Koalicionit Shqiptar pr Sigurin Rrugore. Eagle Mobile u bn thirrje t gjith drejtuesve t automjeteve t respektojn rregullat e qarkullimit rrugor. Shkalla e lart e aksidenteve me pasoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.606Z

Koncept i ri për sigurinë kombëtare

Garantimi i siguris kombtare, nj shtje q bashkon do aktor dhe faktor shqiptar e kombtar, ka qen n fokus t diskutimeve n mbledhjen e Komisionit t Siguris. Siguria kombtare sht pjes e reformave t mdha institucionale e ligjore, prfshir reformimin e Forcave t Armatosura e ato t siguris, ashtu edhe me pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Miratohen në komision ndryshimet për ligjin e SHISH

Komisioni i ligjeve ka miratuar ndryshimet n ligjin pr “Shrbimin Informativ t Shtetit”, duke prfshir n nj variant prfundimtar, propozimet e bra nga Kshilli i Ministrave dhe SHISH-i. Ka qen vet kreu i ktij dikasteri, Bahri Shaqiri i cili tha se kto amendime, bhen me synim pr t’iu pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Britania ndal hetimet pr UFO-t

E vrteta-dhe fluturaket e paidentifikuara (UFO)-ndoshta gjenden diku jasht aty, por askush m n radht e ushtris s Britanis nuk dshiron t dgjoj m. Ministria e Mbrojtjes n heshtje ka mbyllur vijn e saj t nxeht t komunikimit pr UFO-t dhe nuk do t zhvilloj m hetime n lidhje me informatat m t reja pr vre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.751Z

Rruga e Kombit, nis prishja e ndërtimeve në aksin Milot-Morinë

Inspektorati Ndërtimor prish 22 ndërtime përgjatë autostradës Autostrada m e re n vendin ton, e cilsuar Rruga e Kombit, pikrisht rruga Durrs-Kuks-Morin ka nisur t popullohet ans saj me ndrtime t reja pa leje apo kioska, me destinacion aktivitetin tregtar. Por Inspektorati Ndr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama