Rezultate te kerkimit per termin: +Siguris +Kombtare

Meta: total 98 / total_found 98 / time 0.001 / keyword[0] siguris / docs[0] 63243 / hits[0] 101101 / keyword[1] kombtare / docs[1] 1037 / hits[1] 1669 /
Krateri i ndezur i Gërdecit
  • 2013-07-29

Krateri i ndezur i Gërdecit

Nga Myslym Pashaj   Tragjedia e Gërdecit, ja kshtu quhet dhe do t quhet n t ardhmen. Ajo, hera-hers, do t dal n horizontin jugperndimor t Ballkanit jo thjesht si nj aksident baruti dhe municionesh, por si nj dshmi rrqethse e shprthimit mallkimor vetasgjsues  t rezervave tunel

Kirgistani: Unioni islamik Jihad përgjegjës për sulmet e 8 tetorit
  • 2011-10-10

Kirgistani: Unioni islamik Jihad përgjegjës për sulmet e 8 tetorit

Komiteti për Siguri Kombtare i Kirgistanit, ka deklaruar sot se antarët e lëvizjes islamike ekstremiste Jihad, janë përgjegjësit për dhunën në qytetin jugor Osh, më 8 tetor. Shefi i këtij komiteti, Keneshbek Dushebaev, tha që 8 persona jan

No Pic available
  • 2010-09-01

Kontrolli i barnave: Në shitje viagra të falsifikuara

Ilaçet e falsifikuara, strategji për ndërhyrjen në treg. Tregu farmaceutik, plan për kontrolle në masë. OBSH dhe BB japin mbështetjen Vetm gjat ktij viti shtat subjekte farmaceutike jan penalizuar pr kalim t barnave kontraband, po kshtu nj tjetr subjekt rrezikon deri n

No Pic available
  • 2010-08-31

OBSH: 10 për qind e barnave në tregun botëror, të falsifikuara

Forumi Qendra e Kontrollit t Barnave: Deri n 2010-n, n vend jan regjistruar mbi 4 mij lloje medikamentesh Instituti i Sigurimeve t Kujdesit Shndetsor bn publik projektin e recetave “online”, pr barnat me rimbursim. Qendra e Kontrollit t Barnave garanton siguri dhe ekspertiz pr ilaet q q

No Pic available
  • 2010-08-27

Shqipëria ndryshoi, rruga e hapur për në BE

Shqipëria ndodhet sot në një periudhë të rëndësishme të historisë së saj, ndoshta të paimagjinuar disa vite më parë. <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:

No Pic available
  • 2010-08-27

Trafikoi të dashurën 18-vjeçare, sillet në pranga nga Gjermania

Ekstradimet Interpol sjell edhe nj person t akuzuar pr vrasje n vitin 2004 n Kurbin Gjermania sjell n pranga shqiptarin e krkuar pr trafikimin e nj vajze nga Kora, ndrsa Belgjika, nj tjetr pr vrasje n La. N rastin e par bhet fjal pr Dritan Domin, i cili bashk me vllan dhe nj grua tjetr kan trafikua

No Pic available
  • 2010-08-24

Basha në Vlorë: Askush të mos guxojë të bllokojë rrugët

Ministri i Brendshm ka paralajmruar se do t merren masa edhe ndaj personave me pozita politike Bllokimi i rrugve do t trajtohet si akt terrorist. Frymzuesit dhe organizatort e protestave q ojn n paralizimin e rrugve kombtare do t ndiqen penalisht, pavarsisht pozits politike dhe shoqrore q mund t ken