Rezultate te kerkimit per termin: +Siguris

Meta: total 1000 / total_found 63243 / time 0.026 / keyword[0] siguris / docs[0] 63243 / hits[0] 101101 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Tiranë, në Njësinë 5 në një kuti votimi më shumë fletë se sa votues

Në një kuti votimi në Njësinë 5 në Tiranë në zonën e Vasil Shantos ka më shumë fletë se sa votues. Kutia i përket zonës së shkollës 11 Janari në afërsi të Stadiumit Dinamo dhe i përket qendrës së votimit 1830, ku janë gjetur dy fletë më shumë se votues. Gazetarja e Ora News

No Pic available
  • 2017-06-26

Gruaja dhunohet nga agjentët e Koresë së Veriut, akuzat janë qesharake

Imazhe të tmerrshme kanë dalë nga agjentët e sigurisë së Koresë së Veriut, të cilët kanë dhunuar barbarisht një grua sepse akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me meshkuj kinezë dhe me ata të Koresë së Jugut, kur kjo e fundit kishte ikur nga vendi.Në foto tregohet rrahja në

No Pic available
  • 2017-06-25

Ja cili është qyteti me përqindjen më të madhe të votuesve

Komisionit Qendror i Zgjedhjeve ka raportuar se deri në orën 11:30 pjesëmarrja në votime në rang Kombëtar është 14.13 %. Ndërsa qyteti me përqindjen më të madhe është Lezha me 17. 05 përqind. Sipas orarit zyrtar, qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në or

F1, Daniel Ricciardo fiton Çmimin e Madh të Azerbajxhanit
  • 2017-06-25

F1, Daniel Ricciardo fiton Çmimin e Madh të Azerbajxhanit

Daniel Ricciardo ka fituar Çmimin e Madh të Azerbajxhanit, një garë e karakterizuar nga shumë hyrje të makinës së sigurisë në pistë dhe madje pati edhe një flamur të kuq. Piloti i Red Bullit ishte ai që shfrytëzoi më së miri ndalesat e shumta të garës, ndërsa Vettel dhe Hamilton,

No Pic available
  • 2017-06-24

Parandalohet sulmi terrorist në Xhaminë e Madhe në Mekë

Arabia Saudite ka mundur të parandalojë një akt terrorist ndaj Xhamisë së Madhe në Mekë vendin e shenjtë të islamit. Sipas Ministrisë së Brendshme, një kamikaz hodhi veten në erë kur forcat e sigurisë rrethuan godinën në të cilën ai ndodhej. Godina u shkatërrua, duke plagosur 11

No Pic available
  • 2017-06-24

Monitorimi i zgjedhjeve, KQZ nënshkruan kontratë me Ambasadën gjermane në Tiranë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe Ambasada e Gjermanisë në Shqipëri nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi për zgjedhjet parlamentare të datës 25 qershor. Republika Federale e Gjermanisë po mbështet Komisionin Qendror të Zgjedhjeve me pajisje teknike për të rritur sigurinë dhe për

Arabi Saudite, parandalohet atentati në Xhaminë e Madhe në Mekë
  • 2017-06-24

Arabi Saudite, parandalohet atentati në Xhaminë e Madhe në Mekë

Autoritetet saudite kanë njoftuar se kanë parandaluar një atentat terrorist që kishte si objektiv Xhaminë e Madhe në Mekë. Një person, i cili kishte planifikuar të sulmonte xhaminë, është hedhur në erë kur forcat e sigurisë kanë rrethuar shtëpinë ku ishte fshehur. Të paktën 11 pe