Rezultate te kerkimit per termin: +Siguris +Publike

Meta: total 1000 / total_found 8275 / time 0.010 / keyword[0] siguris / docs[0] 65974 / hits[0] 105038 / keyword[1] publike / docs[1] 115695 / hits[1] 185123 /
No Pic available
  • 2019-03-31

VDEKJET NË PUNË VRASJET QË SBËJNË ZHURMË!

Nga Klodian TOMORRI Krahas vrasjeve të bujshme në seri që kanë tronditur gjithë vendin, Shqipëria është përballur ditët e fundit me një fenomen tjetër po kaq të rëndë, por që fatkeqësisht nuk merr të njëjtën hapësirë publike. Bëhet fjalë për aksidentet fatale në punë, ku v

Pas 3 ministrive edhe SHISH ngec në skandalin e dy mashtruesve indianë
  • 2019-03-25

Pas 3 ministrive edhe SHISH ngec në skandalin e dy mashtruesve indianë

Skandali i dhënies së shtetësisë shqiptare dy vëllezërve indianë, që janë shpallur në kërkim ndërkombëtar për mashtrim, thellohet më tej. Bëhet fjalë për procedurën e ndjekur nga autoritetet shtetërore shqiptare për dhënien e pëlqimit që njëri nga dy vëllezërit, Nitin Jay

E përshëndeti para se ta vriste, kamera fikson ekzekutorin e avokatit të Shullazit
  • 2019-03-24

E përshëndeti para se ta vriste, kamera fikson ekzekutorin e avokatit të Shullazit

Elbasani u trondit mbrëmjen e së premtes nga vrasja e avokatit të njohur Ravik Gurra, në zemër të qyteti, vetëm 40 metër larg Kalasë së qytetit. 50-vjeçari me një eksperiencë prej 10 vitesh si avokat dhe i shkolluar në Londër, u qëllua me dy plumba në kokë, teksa po konsumonte kafe

Protesta e opozitës, lihen në burg 3 nga 6 të arrestuarit
  • 2019-03-24

Protesta e opozitës, lihen në burg 3 nga 6 të arrestuarit

Kanë dalë sot para Gjykatës së Tiranës për tu njohur me masën e sigurisë, gjashtë të arrestuarit pas protestës së të enjtes që lamë të organizuar nga opozita, para Parlamentit. Gjykata ka vendosur të lërë në qeli, Dorian Protoduarin 31 vjeç nga Tirana, Emiljan Mustafën 26 vjeç

Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?
  • 2019-03-24

Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?

Prokurori Special, Robert Mueller (në mes), presidenti amerikan Donald Trump (majtas) dhe ai rus, Vladimir Putin Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller rreth ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Zoti Mueller e

Aktet e dhunës në protestë, nisin shoqërimet në polici
  • 2019-03-16

Aktet e dhunës në protestë, nisin shoqërimet në polici

Partia Demokratike e aleatët e saj, organizuan sot një tubim në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, i cili, në kundërshtim të plotë me ligjin, në mënyrë të papritur dhe të pa lajmëruar, por edhe në kundërshtim me vetë kërkesën e organizatorëve për vendin e protestës, u zhvendos në

No Pic available
  • 2019-03-15

Masakër në Zelandën e Re/ Sulm terrorist në dy xhami, 49 të vdekur (VIDEO)

Dy sulme terroriste kanë ndodhur mëngjesin e sotëm në Zelandën e Re, duke shkaktuar 49 viktima. Policia në Christchurch ka gjetur disa pajisje shpërthyese të improvizuara të lidhura me automjetet pas masakrave në dy xhami. Agresori me armë hyri në xhaminë Masjid Al Noor, 10 minuta pas f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama