Rezultate te kerkimit per termin: +Sigurise +Kombetare

Meta: total 1000 / total_found 1470 / time 0.002 / keyword[0] sigurise / docs[0] 13238 / hits[0] 20012 / keyword[1] kombetare / docs[1] 14028 / hits[1] 21353 /
Trump zgjedh keshilltarin per sigurine
  • 2017-02-21

Trump zgjedh keshilltarin per sigurine

p styletext-align justifyPresidenti amerikan Donald Trump ka emeruar keshilltarin e ri te sigurise kombetare Ai eshte gjenerali Herbert Reimond McMaster dhe do te zevendesoje ne kete post ish-keshilltarin e dorehequr Michael Flynn qe nuk tregoi te verteten per bisedimet e zhvilluara me ambasadorin r

Trump shte e logjikshme qe SHBA te kene marredhenie me te mira me Rusine
  • 2017-02-17

Trump shte e logjikshme qe SHBA te kene marredhenie me te mira me Rusine

brbrPresidenti Donald Trump tha te enjten se eshte e logjikshme qe SHBA te kete marredhenie me te mira me Rusine sepse te dyja jane fuqite berthamorebrbr brbrGjate nje konference te gjate shtypi me gazetaret ne Shtepine e Bardhe Presidenti Trump tha se rreziqet e nje konflikti me Rusine jane te medh

Dorehiqet keshilltari i Trump
  • 2017-02-14

Dorehiqet keshilltari i Trump

p styletext-align justifyKeshilltari i presidentit amerikan Trump per sigurise kombetare Michael Flynn dha doreheqjen pas publikimit te informacioneve se ai nuk u kishte thene te verteten zyrtareve te administrates per kontaktet me ambasadorin rus ne SHBA Flynn kishte biseduar me Sergei Kislyak per

Snowden mund te ekstradohet ne SHBA
  • 2017-02-11

Snowden mund te ekstradohet ne SHBA

p styletext-align justifyMediat ne Rusi shkruajne se Vladimir Putin eshte duke marre ne konsiderate dorezimin e Edward Snowden ne SHBA Sipas tyre kjo gje mund te ndodhe si nje lloj dhurate per administraten e re te presidentit Donald Trump dhe nje sinjal per gadishmerine e permiresimit te marredheni

Takimi i pare Mogherini-Tillerson ne Uashington
  • 2017-02-09

Takimi i pare Mogherini-Tillerson ne Uashington

brbrFederica Mogherini shefja e diplomacise se Bashkimit Evropian do te takoje homologun e saj amerikan Rex Tillerson gjate vizites se planifikuar ne Uashington te enjten dhe te premten njoftoi Komisioni Evropianbrbr brbrBehet fjale per viziten e pare zyrtare ne kryeqytetin amerikan qe nga zgjedhjet

Loja e ndyrë dhe e rrezikshme e policive private
  • 2017-02-09

Loja e ndyrë dhe e rrezikshme e policive private

Nga Bledi Mane E dini si funksionon skema e grabitjeve te parave te bankave? Asnje depozite dhe as vete banknat nuk cenohen nga keto lloj grabitjesh. Bankat sipas ligjit kane siguruar depozitat e qytetareve prane Agjencise Kombetare te Depozitave dhe njekohesisht sigurojne edhe transfertat e val

Departamenti i Drejtesise mbron Trump
  • 2017-02-07

Departamenti i Drejtesise mbron Trump

brbrDepartamenti Amerikan i Drejtesise vazhdon te mbroje urdhrin ekzekutiv te presidentit Trump per ndalimin e hyrjes ne SHBA te shtetasve nga 7 vende myslimane Ai i ka kerkuar nje Gjykate Apeli qe te riktheje urdhrin pasi eshte ne interes te sigurise kombetare Ne nje dokument 15 faqesh theksohet se