Rezultate te kerkimit per termin: +Sigurise

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.583Z

"Kerkojne masa shtese te sigurise"

Komitetit per Siguri i komunes se Mitrovices shqyrtoi dje situaten e sigurise pas incidenteve nderetnike qe ndodhen te marten ne mengjes, ne Lagjen e Boshnjakeve. Kryetari i komunes, Bajram Rexhepi shtroi nevojen per masa shtese te strukturave te sigurise ne keto pjese te qytetit. "Lagjet ku kane nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.491Z

Situata e sigurise, e paqendrueshme

Nga Arton Konushevci Situata e sigurise ne Kosove eshte e qete, por ajo lehte mund te perkeqesohet, vleresojne ekspertet e sigurise. Naim Maloku thote se gjendja e tanishme e sigurise nuk garanton nje qendrueshmeri te gjate, pasi qe, sipas tij, ne pjese te ndryshme te Kosoves ajo nuk kontrollohet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.504Z

Mustafa mbledh Keshillin e Sigurise

brbrNdersa Evropa eshte ne alarm pas sulmeve terroriste te Parisit edhe Kosova ka marre masa per rritjen e sigurise dhe garantimin e jetes se qytetareve Kryeministri Isa Mustafa mblodhi kete te hene Keshillin e Sigurise ku deklaroi se terrorizmi eshte rrezik real per qytetaret e Evropes e me gjere d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.655Z

Obama: Rishikim sistemeve te sigurise

“Sherbimet e sigurise deshtuan ne menyre skandaloze”, deklaroi presidenti amerikan Barak Obama pas takimit ne Shtepine e Bardhe me zyrtare te larte te administrates se tij. Ne i kishim informacionet e nevojshme per ndalimin e terroristit. Fakti qe ai arriti te ngjitej ne avio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.056Z

Kosove, themelohet Keshilli i Sigurise

Ne Kosove, institucionet lokale kane themeluar sot Keshillin e Sigurise. Presidenti Sejdiu dhe kryeministri Thaci vleresuan se me krijimin e kesaj strukture eshte kompletuar i gjithe sistemi i sigurise qe mundeson funksionimin e shtetit. “Ky zhvillim deshmon perkushtimin per te nde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.498Z

Tranzicioni dhe forca e Sigurise

Kosovaret kane mirepritur ndihmen ushtarake te SHBA-ve, por Forcat e Sigurise se Kosoves, qe do ta marrin kete ndihme, ende nuk jane themeluar. Faza e tranzicionit dhe miratimi i Kushtetutes, jane dy ceshtje qe duhet te perfundohen para themelimit te FSK-se. Funksionalizimi i FSK-se pritet te behet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.499Z

Shkarkime ne institucionet e sigurise

Tragjedia ne Gerdec pritet te lekunde nga posti krere te institucioneve te sigurise kombetare. Paralajmerimi u dha dje nga Kryeministri Sali Berisha, i cili theksoi se personat pergjegjes do te dalin para ligjit, duke vene theksin ne pergjegjesite institucionale. "Drejtesia duhet te nxjerre te gjith

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama