Rezultate te kerkimit per termin: +Sigurise

Meta: total 1000 / total_found 13238 / time 0.006 / keyword[0] sigurise / docs[0] 13238 / hits[0] 20012 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Çertifikata falso, specialisti i shëndetësisë në burg, inspektorja në shtëpi

Masën e sigurisë arrest me burg pa afat ka vendosur Gjykata e Shkalles se Pare Shkoder ndaj specialistit te Inspektoriatit Shteteror te Shendetit Shkoder Dritan Geci, Arrest shtëpie për specialisten e këtij institucioni, Misleva Mustafa. Ata janë arrestuar dy dite me pare nga policia, te akuzu

Vajzën me kufje në vesh e përplas treni, shpëton mrekullisht
  • 2017-06-07

Vajzën me kufje në vesh e përplas treni, shpëton mrekullisht

Një video e postuar në youtube tregon momentin e frikshëm kur një adoleshente përplaset nga treni të cilin nuk e kishte vënë re pasi po fliste në telefon me kufje. Janë momente vërtet të frikshme, të një ngjarjeje që ka ndodhur përpara qytetarëve të tmerruar që prisnin të hi

No Pic available
  • 2017-05-25

Atentati në Vlorë, kreu i OSHEE-së do hynte sot në shtëpinë e re

Zbardhen detaje të reja mbi dinamikën e vrasjes së drejtorit të OSHEE në Vlorë Roland Saliu dhe biznesmenit Erven Hyseni, një natë pas ekzekutimit në “Sheshin e Flamurit” (24 maj 2017). Burime nga uniformat blu bëjnë me dije se gjtihçka ka ndodhur teksa Saliu është ulur në

No Pic available
  • 2017-05-14

Roli në zgjedhje, Bylykbashi: Stabiliteti i Ambasadorëve na la vite pas

Përmes një shënimi në fb me titull Kur pësimi nuk të bëhet mësim, deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka kritikuar rolin e Ambasadorëve në vendin tonë, kryesisht në proçeset zgjedhore. Teksa ka bërë një analizë në vite, Bylykbashi thotë se Ambasadorët duke rendur pas stabilitetit k

No Pic available
  • 2017-04-23

DETAJET E REJA/ Dosja e Prokurorisë: Dinamika e vrasjes në Vlorë

Janë zbardhur të tjera detaje, duke treguar me imtësi momentet që çuan në masakrën në Vlorë. Prokuroria e Vlorës ka nxjerrë të tjera të dhëna mbi hetimet paraprake për vrasjen dy ditë më parë. NJOFTIMI Më datë 20 prill 2017, rreth orës 23:00, salla operative në Komisariatin e P

No Pic available
  • 2017-04-12

McCain takon krerët e shtetit në Tiranë, thirrje për dialog

John McCain, ish-kandidati presidencial amerikan dhe kryetar i komisionit të senatit për shërbimet e armatosura, në vijim të turit të tij ballkanik, do të vizitojë Shqipërinë ditën e premte. Një fakt i tille behet i ditur nga burime diplomatike, qe konfirmojne se ne axhenden e senatorit

No Pic available
  • 2017-03-24

Lejuan kamionin me 8 ton kanabis, arrestohen 4 policë të Qafë Thanës

Katër policë të pikës kufitare të Qafë Thanës janë arrestuar pasi akuzohen për veprën penale të “trafikut të narkotikeve” në bashkëpunim. Arrestimi i tyre u bë me urdhër të Prokurisë për Krime të Rënda në vijim të hetimit të nisur pas zbulimit të një kamioni maq