Rezultate te kerkimit per termin: +Sigursis +Publike

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] sigursis / docs[0] 1 / hits[0] 1 / keyword[1] publike / docs[1] 112756 / hits[1] 180824 /
No Pic available
  • 2008-12-13

Kosovë, publikohet uniforma e re e FSK-së

Prishtinë (start)-Forca e Sigurisë së Kosovës do të përbëhet nga 2 500 pjesëtarë aktivë e 800 rezervë, sipas ligjit, ka 9 grada për oficerë – nga ajo Nëntogerit deri te Gjeneral-lejtnanti, dhe 6 për nënoficerë – nga Ushtari deri te Flamurtari. FSK ka emblemën dhe gradat e veta