Rezultate te kerkimit per termin: +Sihat +Tozajn

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] sihat / docs[0] 31 / hits[0] 43 / keyword[1] tozajn / docs[1] 15 / hits[1] 18 /
No Pic available
  • 2013-08-15

Agim Musta: Pengu i Havzi Nelës në qeli, s’u bë kurrë baba

TIRANE-Pak ditë më parë u shënua 25-vjetori i vdekjes së poetit kuksian Havzi Nela. Ishte 10 gushti i vitit 1988, kur rreth orës 2 të mëngjesit, në agim të ditës, ai u var në mes të qytetit verior, për të tmerruar sa më

No Pic available
  • 2009-12-06

Varja e Havzi Nelës, PD zbardh vendimin dhe firmën e Kristaq Ramës

Bumçi publikon dokumentin e Ministrisë së Brendshme dhe emrat e firmëtarëve të vdekjes së poetit Havzi Nela Përmes vargjeve foli për të drejtat e njeriut, por kuçedra e kuqe e vari në litar. Mes firmëtarëve të vdekjes së poetit disident Havzi Nela, figuron edhe emri i të atit të