Rezultate te kerkimit per termin: +Sikundr

Meta: total 230 / total_found 230 / time 0.000 / keyword[0] sikundr / docs[0] 230 / hits[0] 284 /
No Pic available
  • 2012-05-20

PS: Do rikthejmë sportet në shkolla e Universitete

TIRANË-Tryeza socialiste për sportin është zhvilluar këtë fundjavë në qytetin e Vlorës, ku është diskutuar gjerësisht për gjendjen aktuale të tij. Rama tha se duhet ndërtuar në politike re për të mbyllur kapitu

Hollandë, krim makabër me foshnjat
  • 2010-09-02

Hollandë, krim makabër me foshnjat

Policia hollandeze ka gjetur trupin e nj foshnjeje n kopshtin e shtpis s nj gruaje e cila ishte arrestuar m par pr vrasjen e nj foshnjeje tjetr. Gruaja 41-vjecare ishte arrestuar m 27 gusht pas zbulimit t trupit t par, ndrsa policia sht duke hetuar nse tre rastet jan t lidhura me njra-tjetrn, sikund

No Pic available
  • 2010-09-01

Berisha, prefektëve: Në fokus, turizmi dhe rrugët rurale

Kryetari i qeveris mblodhi prefektt e vendit n nj takim me kryefjal turizmin. Z. Berisha kujtoi rritjen e ndjeshme q ka psuar ky sektor kt vit t paktn 12 her m shum krahasuar me vitin 2004, zhvillim q sikundr tha, ka ardhur si pasoj e investimeve t qeveris, kryesisht n infrastrukturn rrugore, me obj

No Pic available
  • 2010-09-01

Berisha, prefektëve: Zhvillim të mëtejshëm turizmit dhe rrugëve

Berisha, dy javë afat prefektëve: Listoni të gjitha investimet Pushteti vendor do t kt si prparsi zhvillimin e mtejshm t turizmit dhe infrastrukturs rurale. Kryeministri Sali Berisha mblodhi dje prefektt e vendit, t cilve u bri t qart se n fondet q qeveria jep pr pushtetin loka

No Pic available
  • 2010-08-29

«Mos shpresoni ti hiqni qafe librat»

Një përmbledhje ad hoc e një libri të ardhshëm që pritet të dalë në tetor në Francë, që sjell para lexuesit bisedën e Umberto Ecos me Jean-Claude Carrière. Sebepi u b PPU (blogu Peshkupauje) me nj shkrim t tij t llahtarshm: I llahtarshm n titull "Mos ua bni librave

No Pic available
  • 2010-08-29

Fëmijët e serbëve të Kosovës mësojnë me programet e Beogradit

Arsim N shkollat publike, pjestart e pakicave nuk i pranojn tekstet e ministris Fmijt serb n Kosov nuk do t msojn sipas atyre programeve q msojn fmijt shqiptar. Si bnte t ditur dje “Veernje novosti” e Beogradit, Predrag Stojetovii, n cilsin e shefit t drejtoris s shkollave me seli n Mit

No Pic available
  • 2010-08-29

Kompromisi, rruga e gjatë drejt paktit PD-PS

Forum/Flasin analistt: Mentor Nazarko, Elton Metaj, Aleksandr ipa dhe Arbr Zaimi A do t zgjidhet n shtator kriza politike, apo kemi t bjm me nj manovr t re politike q mund t’i paraprij fushats elektorale? far parashikohet t ndodh me fillimin e sesionit t ri t Kuvendit, ndrkoh q sht hedhur n e