Rezultate te kerkimit per termin: +Simon +Ballabanin

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] simon / docs[0] 2883 / hits[0] 4399 / keyword[1] ballabanin / docs[1] 14 / hits[1] 17 /
No Pic available
  • 2013-08-15

Agim Musta: Pengu i Havzi Nelës në qeli, s’u bë kurrë baba

TIRANE-Pak ditë më parë u shënua 25-vjetori i vdekjes së poetit kuksian Havzi Nela. Ishte 10 gushti i vitit 1988, kur rreth orës 2 të mëngjesit, në agim të ditës, ai u var në mes të qytetit verior, për të tmerruar sa më

Ish-truproja Do tju flas per castet e tmerrshme kur u prangosen duart e Kadri Hazbiut
  • 2011-11-14

Ish-truproja Do tju flas per castet e tmerrshme kur u prangosen duart e Kadri Hazbiut

Per here te pare zbardhen momentet tragjike te ores 15 te tetorit 1982 kur ministri historik i Sigurimit te Shtetit u prangos nga vartesit e tij. Si i kaloi pese ditet e fundit brenda baneses se rrethuar nga qindra kampiste dhe sekondat dramatike kur pak para arrestimit ish-truproja dorezoi autom

No Pic available
  • 2009-12-06

Varja e Havzi Nelës, PD zbardh vendimin dhe firmën e Kristaq Ramës

Bumçi publikon dokumentin e Ministrisë së Brendshme dhe emrat e firmëtarëve të vdekjes së poetit Havzi Nela Përmes vargjeve foli për të drejtat e njeriut, por kuçedra e kuqe e vari në litar. Mes firmëtarëve të vdekjes së poetit disident Havzi Nela, figuron edhe emri i të atit të