Rezultate te kerkimit per termin: +Sinn

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] sinn / docs[0] 51 / hits[0] 76 /
No Pic available
  • 2017-06-29

Koalicioni i panatyrshëm i Theresa May

Qeveritë e koalicionit në Europë janë normale. Por afrimi i Theresa May me DUP është rast i veçantë: Ky koalicion mund të rrezikojë paqen me Irlandën e Veriut dhe të kufizojë opcionet për Brexit, mendon Barbara Wesel. Në thelb krijimi i një qeverie koalicioni në Londër nuk duhej

KOALICIONI I PANATYRSHËM I THERESA MAY-T
  • 2017-06-28

KOALICIONI I PANATYRSHËM I THERESA MAY-T

Në thelb krijimi i një qeverie koalicioni në Londër nuk duhej të shkaktonte irritim të madh, tek e fundit edhe në Holandë po konstruktohet një aleancë prej pesë partishë. E në sistemin bipolar britanik një ndryshim i vogël mund të jetë i dobishëm, për më tepër që nën David Ca

No Pic available
  • 2016-02-09

Banda e policëve: Do vazhdojmë të vrasim kriminelët

Nuk e kemi vetëm në Shqipëri problemin e ekzekutorëve të veshur si policë. Edhe në Irlandë, një grup personash të maskuar si policë u futën në një hotel gjatë një aktiviteti dhe vranë një kriminel, të quajtur David Byrne. Ata hapën zjarr gjatë peshimit që po u bëhej dy boksi

Grahmat e vdekjes së naftës
  • 2016-02-05

Grahmat e vdekjes së naftës

Nga Harold James Çmimi i naftës shihet shpesh si një lloj termomentri për të matur shëndetin e ekonomisë së botës. Por ajo që është vënë re më pak është se ai shërben gjithashtu si një barometër duke paralajmëruar afrimin e stuhive gjeopolitike. Në të vërtetë, rënia dra

Zbardhen bisedat e Clinton dhe Blair pas vdekjes së princeshës Diana (Dokument)
  • 2016-01-08

Zbardhen bisedat e Clinton dhe Blair pas vdekjes së princeshës Diana (Dokument)

Mediat britanike kanë publikuar bisedat e ish-kryeministrit britanik Tony Blair me ish-presidentin amerikan Bill Clinton, pas aksidentit tragjik që i mori jetën princeshës Diana. Në bisedat private që bënin dy krerët e shteteve shihej një sjellje e pë

Pse janë kaq të shpenguar qeveritarët grekë, edhe pse ndodhen në prag të falimentimit?
  • 2015-06-17

Pse janë kaq të shpenguar qeveritarët grekë, edhe pse ndodhen në prag të falimentimit?

Ministri grek i Financave jep intervista dhe flet nëpër podiume. Që politikanët grekë mbeten kaq të shpenguar, ka një shkak të thjeshtë: ka kohë që e kanë kthyer BQE-në bashkëpunëtore të tyre. Grekët luajnë një lojë fare të paskrupullt, thotë eksperti këlnas i financave d

Shtrëngimi historik i duarve, Princi Çarls takon Gerry Adams, udhëheqësi i Sinn Fein
  • 2015-05-19

Shtrëngimi historik i duarve, Princi Çarls takon Gerry Adams, udhëheqësi i Sinn Fein

Princi Çarls i shtrëngoi dorën Gerry Adams-it, udhëheqësit historik të Sinn Fein, krahu politik i IRA-s, grupit të armatosur irlandez, që për dekada me radhë luftoi kundër Mbretërisë Britanike në Irlandën e Veriut. Takimi h